زعفران باز هم ارزان شد

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

زعفران باز هم ارزان شد


19:25 , جمعه 12 ارديبهشت 1399

زعفران باز هم ارزان شد

زعفران باز هم ارزان شد

اخبار -عضو شورای ملی زعفران گفت: هم اکنون قیمت زعفران در بازار‌های جهانی به حداقل خود سقوط کرده است که این موضوع ارتباطی به نرخ دلار ندارد. . .

مجله ياس تنها - علی حسینی عضو شورای ملی زعفران  با اشاره به اینکه عرضه زعفران در بورس کالا راه حمایت از کشاورزان نیست، اظهار کرد: با وجود آنکه مسئولان با عرضه زعفران در بورس کالا به دنبال حفظ منافع کشاورزان و جلوگیری از کاهش قیمت هستند، اما به دلیل سفته بازی و دلال بازی سودی برای کشاورزان نداشت.

    وی با اشاره به اینکه حمایت کشاورزان با عرضه در بورس کالا شعاری بیش نیست، افزود: با وجود دلال بازی، کشاورزان منفعتی از عرضه زعفران در بورس کالا نبردند.

   حسینی با اشاره به دلایل کاهش قیمت زعفران در بازار بیان کرد: علی رغم نوسان نرخ دلار، زعفران با قیمت نرخ ارز چند سال گذشته در بازار عرضه می‌شود که علت اصلی آن را باید در سفته بازی و بورس بازی و کاهش تقاضای جهانی برای خرید محصول جست و جو کرد.

    عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: در حال حاضر قیمت زعفران در بازار‌های جهانی به حداقل خود سقوط کرده است که موضوع کاهش یا افزایش قیمت دلار هیچ ارتباطی به این موضوع ندارد.

    به گفته وی، با وجود کاهش قدرت خرید تجار خارجی باید منتظر تحولات بیشتر بود چرا که به سبب تغییر شرایط اقتصادی دنیا احتمال افت مجدد قیمت دور از انتظار نیست.

    این مقام‌مسئول، تصریح کرد: علی رغم آنکه زعفران کالای صادراتی به شمار می‌رود، اما در دنیا شاهد تحولات غیر قابل انتظار در این محصول هستیم که انتظار می‌رود دوران شکوفایی ۲ تا ۳ سال گذشته را بدست آوریم.

باشگاه خبرنگاران جوان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري