جديدترين سلاح ليزري آمريکا آزمايش شد

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

جديدترين سلاح ليزري آمريکا آزمايش شد

جديدترين سلاح ليزري آمريکا آزمايش شد

اخبار نظامي - نیروی دریایی آمریکا واقع در اقیانوس آرام، با استفاده از یک سامانه تسلیحات لیزری جدید، موفق به سرنگونی یک پهپاد از راه دور شد. . . .

مجله ياس تنها - به نقل از شبکه خبری سی ان ان، ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام اخیرا یک سامانه تسلیحات لیزری را از کشتی «یو اس اس پورتلند» با موفقیت مورد آزمایش قرار داد.

- بنا به اعلام ناوگان نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس آرام، کشتی «یو اس اس پورتلند» در ۱۶ ماه می، ‌توانست با استفاده از سامانه لیزری موسوم به MK ۲ MOD ۰، یک پهپاد را ساقط کند. بنا به گزارش سی ان ان، این سامانه لیزری از سوی شرکت صنایع دفاعی «نورثروپ گرومن» تولید شد و نخستین بخش از سامانه لیزری حالت جامد از نوع انرژی بالا محسوب می‌شود.

- کری سندرز، فرمانده کشتی «یو اس اس پورتلند» در این باره گفت: با انجام آزمایش‌های پیشرفته در دریا، می‌توانیم به اطلاعات با ارزشی در خصوص قابلیت نمایشگر سامانه تسلیحات لیزری حالت جامد دست یابیم.

- این مقام آمریکایی با تاکید بر قابلیت‌های پیشرفته سامانه تسلیحات لیزری گفت: این سلاح جدید به ما امکان تعریف تازه‌ای از جنگ دریایی را می‌دهد.

- بنا به اعلام ناوگان دریای اقیانوس آرام، نیروی دریایی آمریکا از سال ۱۹۶۰ تاکنون فعالیت‌های خود در زمینه تولید سلاح‌های لیزری را آغاز کرده است.

شرکت آمریکایی نورثروپ گرومن اطلاعات بیشتری را در خصوص این سامانه تسلیحاتی جدید افشا نکرد.

باشگاه خبرنگاران جوان

پايان/

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري