Post Image

شوهرم مي خواهد با من رابطه مقعدي داشته باشد

شوهرم مي خواهد با من رابطه مقعدي داشته باشد

رابطه زناشويي - شايد براي خيلي از خانم ها اين مشکل پيش آمده باشد که شوهر تقاضاي رابطه از عقب را داشته باشد اما چگونه در برابر اين خواسته شوهر مقاومت کنيم و او را از اينکار منصرف کنيم؟

مجله ياس تنها -  سلام من یکسال ازدواج کردم متاسفانه همسرم به رابطه جنسی دخول از مقعد خیلی علاقه مند اما من برایم زجر آور و ناراحت کننده است تقریبا دو هفته است که تصمیم جدی گرفته ام که مانع او شوم او از دست من به شدت عصبانی است اما من تصمیم خود را گرفته ام لطفا راهنمایی کنید چگونه با وی رفتار کنم و یا چگونه اور را متقاعد کنم که این رابطه جنسی غلط است با سپاس

+ خواهر محترم در پاسخ به سوال شما ابتدا به احکام نزدیکی از پشت می پردازیم و سپس در رابطه با اشکالات و عوارض این نوع از نزدیکی با شما سخن خواهیم گفت و در پایان راهکارهایی برای بازگشت به رابطه طبیعی به شما پیشنهاد می دهیم.

+ حکم شرعی نزدیکی با همسر از پشت

حکم شرعی نزدیکی با همسر از پشت (دُبُر) عبارت است از:

آیات عظام امام خمینى، خامنه اى، صافى، مکارم و نورى: «کراهت شدید دارد». (آیت اللّه نورى، توضیح المسائل، م ۴۵۲ ؛ امام خمینى و آیت اللّه صافى، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰ ؛ آیت اللّه مکارم، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع و آیت اللّه خامنه اى، استفتاء، س ۴۲۵)
آیت اللّه سیستانى و آیت اللّه فاضل: «اگر زن راضى باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضى نباشد، بنابر احتیاط واجب جایز نیست». (آیت اللّه فاضل، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع ؛ آیت اللّه سیستانى، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰)
آیات عظام بهجت، تبریزى و وحید: «بنابر احتیاط واجب، جایز نیست». (آیت اللّه وحید، منهاج الصالحین، ج ۲، م ۲۲۸ ؛ آیت اللّه بهجت، وسیلة النجاه، ج ۱، م ۲۶۸ ؛ آیت اللّه تبریزى، منهاج الصالحین، ج ۱، م ۲۲۸)
بنابراین از لحاظ شرعی، رابطه جنسی مقعدی جزء تمکین جنسی نمی باشد و زن می تواند با این خواسته شوهرش مخالفت کرده و به او نه بگوید.

+ عوارض رابطه جنسی مقعدی

۱. یکی از عوارضی که مجامعت از طریق مقعد (پشت- دُبُر) برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.


۲. زن در این نوع ارتباط دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اینکه این درد فراوان، هیچ لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.


۳. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (برخلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. درنتیجه زن گرفتار درجاتی از بی اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه می تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.


۴. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.


۵. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.


۶. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.


۷. و نکته آخر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زود انزالی در آینده است. در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سرد مزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.


۸. با توجه به این که، سیستم فیزیولوژیکی زن این چنین است که لذّت حادّ و حقیقی جنسی را معمولاً از همان مجرای طبیعی و خدادادیاش (قُبُل) احساس میکند؛ از این رو با مجامعت از همان طریق طبیعی، رابطه ای دو طرفه برقرار شده و دو طرف به نحو رضایت مندی از یکدیگر لذّت میبرند؛ اما نزدیکی از «دُبُر» نمیتوان صد در صد، برآورده کننده ی حاجت روحی و جنسی زن باشد. در ادامه ی این فرآیند، زن با عدم اشباع و ارضاء میل جنسی برخورد کرده و نوعی روان پریشی در ابعادِ عصب و عاطفه پیدا میکند (حالت نورزی). خاصه این که او در این حالت، فقط ابزاری جهت لذت بری یکسویه ی مرد قرار گرفته و نمیتواند عکس العمل مناسب آن هم با جهت گیری لذت بری متقابلِ جنسی داشته باشد.


۹. در ادامه ی روند قبل، مرد همچنان به پر کردن ظرفیت جنسی خود مشغول شده و در عرض چند لحظه کوتاه به حدّ بالای کام گیری (اُرگاسمِ فعّال) میرسد و سریعاً حجم بالای شهوت را با بیرون ریختن منی، تخلیه میکند. امّا طرف مقابل، به دلیل ویژگی دیر فعّالی جنسی، هنوز در تکاپوست تا به نحوی خود را هماهنگ با مرد کرده و دستِ کم به همان اندازه که او لذّت برده، غریزه را پاسخ دهد. ولی هنوز در نیمه راه است که مرد با ریخته شدنِ سریع (و بلکه ناخواسته ی) منی به بیرون، به مرحله سرد حسیّ جنسی وارد شده و نمیتواند پاسخگوی خوبی به واکنشِ جنسی زن (که هم اینک گرمِ رابطه سازی است) باشد. در نتیجه این زن است که ناکام میماند و لذا همچنان برداشتِ زن و سهم جنسی اش کمتر از مرد خواهد بود (پس، در عین رضایت، کراهت هم باقی است. چون دیگر دل زن به این حالات خوش و آرامی نمی گیرد و به هر حال، درصدی - حتی اندک - از ضربه های روحی به سیستم عصب و اُرگانیسم زن وارد میشود).


۱۰. چون دخول از قسمتِ دُبُر، توأم با محدودیّت های فیزیولوژیک مرد و زن است؛ از این رو، نیاز به شدّت و سختی از سوی مرد و لزوم اثرپذیری منفعلانه ی زن بوده و این فشار به مقعد زن، عصب های تناسلی مرد را تحریک کرده و موجب فعالیت کیسه ی منی و در آخر، انزال زودرسِ منیِ مرد میشود. مشکلِ بعدی، از هیجان افتادنِ مرد، سستی عضلات، دوگانگی مزاجِ جنسی و حتّی سردمزاجی مرد است. به عبارتی، فقط زن آسیب پذیر نخواهد بود. مرد در دراز مدت و در اثر استمرار این حالات، به نوعی حساسیّت های عصب های آلت جنسی مبتلا شده و نسبت به زودانزالی منی، ناتوان شده و ادامه ی این زودانزالی، میتواند نوعی سردمزاجی در مرد پدید آورد.

+ راهکارهایی برای رفع مشکل

۱. خوب است شما اجازه اینگونه نزدیکی را ندهید.


۲. با توجه به مضرات جسمی و آزارهای روانی ای که برای شما دارد، عشق حکم می کند که ایشان صرف نظر نمایند.


۳. تا جایی که ممکن است در برابر خواست ایشان مقاومت کنید.


۴. توجه فرمایید که منصرف کردن ایشان نباید در فضای مشاجره آمیز باشد.


۵. اگر لذت این رابطه جنسی با مشاهده تصاویری اینچنین از ماهواره و اینترنت(دیدن فیلم ها یا تصاویر سکس مقعدی توسط آقا)، تقویت می شود؛ جلوی دیدن آنها را بگیرید.


۶. به نحوی ایشان را از این رابطه دلزده کنید. به عنوان مثال از مبتلا شدن به عوارض ناشی از این کار اظهار نگرانی شدید کنید، از اینکه اگر شما یا شوهرتان مبتلا به عوارض آن گردید و دیگران به این موضوع پی ببرند صحبت کنید، اگر احتمالا به برخی از عوارض آن مبتلا شده اید یا اینکه علائمی از بوجود آمدن آن در شما وجود دارد مساله را مطرح کرده و اظهار درد و نگرانی کرده و از او بخواهید که حتما  شما را نزد پزشک ببرد، قبل از رابطه جنسی مدفوع را تخلیه نکنید و در هنگام رابطه یا پس از آن با تخلیه مدفوع بر روی همسرتان در او انزجار ایجاد نمایید. (این راهکارها را مرحله به مرحله انجام دهید.

ابتدا با زمینه سازی در رابطه با بوجود آمدن عوارض و بیماری ها شروع کنید، بعد از درد و بیماری شکوه کنید، بعد بگویید که اگر عوارض آن بوجود آید  این مساله را همه خواهند فهمید، بعد از او بخواهید که شما را نزد دکتر ببرد ، و ... و در طی چند روز و یا اگر لازم است چند هفته از این شیوه ها استفاده نموده و او را منصرف نمایید و همزمان با ارائه جذابیت های جنسی زنانه خود و همچنین ارضا کردن او با شیوه های دیگر او را به سمت رابطه جنسی مناسب سوق دهید)


۷. در رابطه جنسی از جلو از پوزیشن‌های مختلف استفاده کنید تا این تنوع، ایشان را جذب کند.


۸. لباس‌های جذاب بپوشید و خود را بیارایید و با ناز و عشوه، او را به اوج تحریک برساند. در این نقطه به او اجازه رابطه از پشت را ندهید و تمایل خود را برای رابطه از جلو ابراز کنید.


۹. در فضایی صمیمی در این باره با او صحبت کنید و از ناراحتی و نگرانی خود بگویید. با او صحبت نمایید و مشکلات احتمالی از جمله احتمال بروز بیماریهای مقاربتی را برایش تبیین نمایید تا انشاء الله از این عمل منصرف شوند


۱۰. تا آنجا که می توانید در برآوردن نیاز جنسی همسرتان از طریق مناسب با او همراهی کرده و هیچ گاه با او در این زمینه مخالفت نکنید.
موفق باشید.

منبع:پرسمان

پايان/

مطالب مرتبط
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
مجله ياس تنها