نمي خواهم به سرطان مبتلا شوم

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

نمي خواهم به سرطان مبتلا شوم


21:5 , چهارشنبه 21 خرداد 1399

نمي خواهم به سرطان مبتلا شوم

نمي خواهم به سرطان مبتلا شوم

بخش پزشکي - هر کسي با شنيدن اسم سرطان دچار ترس مي شود . اما چگونه مي توانيم از بيشتر سرطان ها پيشگيري کنيم و چه عواملي بيشتر باعث سرطان مي شوند؟؟؟

مجله ياس تنها - متخصص رادیوتراپی انکولوژی با بیان اینکه تغییر رژیم غذایی و کم تحرکی از جمله عوامل افزایش سرطان‌ها هستند، گفت: مصرف سیگار و الکل منجر به افزایش سرطان‌های سر و گردن، حفره دهان، مری و معده می‌شود.

- حسین یحیی زاده مؤسس اولین مرکز درمانی جامع سرطان در نشست خبری افتتاح اولین مرکز درمان سرطان با تکنیک SRS و SBRT در ایران، گفت: در حال حاضر با افزایش سرطان‌های دستگاه گوارش، پستان و...، به دلیل تغییر سبک زندگی مواجه هستیم.

وی افزود: تغییر رژیم غذایی و کم تحرکی از جمله عوامل افزایش انواع بیماری‌ها و سرطان‌ها به شمار می‌رود.

- یحیی زاده به مصرف سیگار و الکل، به عنوان دیگر علل افزایش سرطان‌ها اشاره کرد و گفت: مصرف سیگار و الکل منجر به افزایش سرطان‌های سر و گردن، حفره دهان، مری و معده می‌شود.

- این متخصص رادیوتراپی انکولوژی با اشاره به افتتاح اولین مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان در کشور، افزود: تمامی درمان‌های رادیوتراپی و تکنیک‌هایی که در دنیا متداول است در این مرکز ارائه می‌شود و از این حیث، اولین مرکز جامع سرطان کشور به حساب می‌آید که تمامی خدمات تشخیصی، درمانی و حتی پس از درمان را در یک مکان ارائه می‌دهد.

یحیی زاده در ارتباط با هزینه‌های درمان سرطان در ایران و کشورهای منطقه، گفت: تعرفه رادیوتراپی در ایران، یک پنجم کشورهای منطقه است.

وی در ارتباط با ویژگی‌های این مرکز جامع سرطان، اظهار داشت: استفاده از تکنیک‌ها و دستگاه‌های پیشرفته در این مرکز، باعث شده تا روند تشخیص و درمان سرطان‌ها در یک مکان متمرکز شود.

- در ادامه، نونا توکلی مدیر اجرایی مرکز جامع سرطان با عنوان این مطلب که همه افراد ریسک ابتلا به سرطان را دارند، گفت: موضوعی که در این بین باید توجه داشت، رفتن به سمت زندگی سالم با خودمراقبتی است. در واقع باید رفتارهای سالم زندگی را با تغییر در خودمان شروع کنیم.

- وی به موضوع کرونا و ارتباط آن با سرطان‌ها اشاره کرد و افزود: کرونا باعث شده افراد برای بیماری که دارند، کمتر به مراکز درمانی مراجعه کنند و همین مسئله باعث می‌شود در ماه های آینده با افزایش موارد ابتلا به سرطان در افراد مواجه شویم که دیرتر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

محسن بخشنده متخصص فیزیک پزشکی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ادامه این نشست خبری، گفت: تعرفه رادیوتراپی در سایر نقاط دنیا، بین ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار دلار است؛ بنابراین می‌توان ادعا کرد که ارزان ترین هزینه‌های رادیوتراپی در ایران دریافت می‌شود.

وی افزود: تعرفه‌های این مرکز مصوب وزارت بهداشت برای بخش خصوصی است.

منبع:انتخاب

پايان/

مطالب مرتبط با پست جاري