مشروبات الکلي تقلبي جان 12 نفر را گرفته است

مشروبات الکلي تقلبي جان 12 نفر را گرفته است

اخبار - دکتر عباسي مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۱۲ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی تقلبی در سه ماه نخست امسال جان باختند. . ..

مجله ياس تنها :‌دکتر علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه ۱۲ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی تقلبی، سه ماه نخست امسال در مازندران جان خود را از دست دادند، گفت: تعداد فوتی ناشی از مشروبات الکلی تقلبی در مدت مشابه پارسال یک نفر گزارش شده است.

- او افزود: بابل با ۳، قائمشهر با ۲ مورد بیشترین و شهر‌های آمل، نور، نوشهر، ساری، محمود آباد، چالوس و بهشهر هر کدم با یک نفر کمترین مورد ثبت شده است.

- دکتر عباسی با بیان اینکه از این تعداد فوتی ۱۰ مرد و بقیه زن بودند، گفت: از کل فوت شدگان ۱۰ متاهل و بقیه مجرد بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: فروردین با ۸ مورد بیشترین و اردیبهشت با ۳ و خرداد با یک مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

- او با بیان اینکه در گزارش‌های پزشکی قانونی مرگ چندین نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی تقلبی پلمب شده هم وجود دارد، به خانواده‌ها هشدار داد: هیچ گونه مشروبات الکلی استانداردی در کشور وجود ندارد و حتی مشروبات الکلی پلمب شده نیز در اغلب موارد در کارگاه‌های زیر زمینی تهیه می‌شود.

- دکتر عباسی گفت: به خانواده‌ها هشدار می‌دهیم مراقب فرزندان، نوجوانان و جوانان خود باشند و توصیه‌ها و هشدار‌های لازم را به آنان ابلاغ کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

پايان//