دسته بندي : رابطه زناشويي ،
کاندوم از عفونت هاي جنسي پيشگيري مي کند

کاندوم از عفونت هاي جنسي پيشگيري مي کند

بخش زناشويي : استفاده از کاندوم فوايد زيادي دارد . يکي از فوايد کاندوم پيشگيري از عفونت هاي جنسي است . . .

مجله ياس تنها : محققان می‌گویند روشی برای نرم و لغزاننده کردن کاندوم‌های لاتکس پیدا کرده‌اند که به محض تماس با بدن، خود به خود نرم و روان می‌شود و یکی از بهترین روش‌های پیشگیری از عفونت‌های جنسی هستند.

- به گفته سازندگان این کاندوم که توسط بنیاد موسسه بیل و ملیندا گیتس ساخته شده، این کاندوم‌ها پوشش خاص و مقاومی دارند و باید در تمام طول رابطه زناشویی استفاده شوند.

- محققان امیدوارند این کاندوم‌های خودبه خود نرم شونده بتوانند مردم را برای استفاده از آن ترغیب کرده تا علاوه بر پیشگیری از انتقال عفونت‌های جنسی، از بارداری ناخواسته هم جلوگیری شود.

- بدون لغزانندگی و نرمی لازم، رابطه جنسی دردناک خواهد بود و حتی ممکن است کاندوم پاره شده یا سر بخورد و به همین ترتیب ریسک انتقال عفونت‌های جنسی و بارداری ناخواسته افزایش می‌یابد.
 
* ساده‌ترین روش پیشگیری از عفونت‌های جنسی
در صورت استفاده درست، کاندوم‌ها یکی از موثرترین روش‌های پیشگیری از بارداری و پیشگیری از عفونت‌های جنسی هستند؛ با این حال بعضی افراد علاوه به استفاده از این ابزار ندارند.

- البته در حال حاضر هم کاندوم‌های لوبریکانت در بازار موجود است تا استفاده راحت‌تری داشته باشند اما گاهی همین نرم و لغزان بودنش به اندازه کافی راحت نیست.

- درست است که می‌توان با استفاده از ژل‌های روان کننده و لوبریکانت، قابلیت روان‌کنندگی به هر کاندومی داد اما دردسرهای زیادی دارد و حتی گاهی ممکن است برای این کار، نیاز به استفاده از اپلیکاتورهای متفاوت باشد و همین موضوع باعث افزایش احتمال انتقال عفونت‌هاست.

- محققان می‌گویند کاندوم‌های خودبه خود نرم‌شونده جدید، که به محض تماس با ترشحات بدن نرم و روان می‌شوند، دیگر دردسرهای اضافه کردن ژل‌های لوبریکانت و ... را ندارد.

- این کاندوم‌های جدید در اولین نگاه، لغزندگی کمی دارند اما به محض تماس با آب یا مایعات طبیعی بدن، به سرعت قابلیت روان‌کنندگی زیادی پیدا می‌کنند؛ بنابراین کاندوم‌های خود به خود نرم‌شونده می‌توانند یکی از ساده‌ترین راه‌های پیشگیری از عفونت‌های جنسی باشند.

- در آزمایش‌های انجام شده برای مقایسه این نوع کاندوم‌های خودبه خود نرم‌شونده با انواع دیگر موجود در بازار، کاندوم‌های جدید از نظر مقاومت، راحتی و ایمنی امتیاز بالاتری کسب کردند اما هنوز به آزمایش‌های بیشتری در این باره نیاز است تا کارایی‌شان به طور کامل تایید شود.

- البته محققان دانشگاه ولونگونگ استرالیا به صورت همزمان مشغول ساخت کاندوم‌های خودبه خود نرم‌شونده دیگری، بدون هیدروژل‌های سخت مثل لاتکس و لاستیک هستند که احساسی مشابه پوست واقعی ایجاد می‌کنند.

ني ني سايت  ninisite.com

در رابطه هاي جنسي حتما از کاندوم استفاده کنيد