آموزش تميز کردن حمام و دستشويي

مجله ياس تنها

آموزش تميز کردن حمام و دستشويي

آموزش تميز کردن حمام و دستشويي

سبک زندگي : شايد تميز کردن حمام و دستشويي کمي براي شما اذيت کننده باشد . اما ما در اينجا چند روش ساده براي تميز کردن حمام و دستشويي را به شما آموزش مي دهيم . . . .

مجله ياس تنها : در مراحل تمیز کردن خانه، تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام سخت و مهم می‌باشد. در صورتی که دستشویی کثیف باشد، ممکن است تأثیر منفی در ذهن افراد باقی بگذارد. در این صورت توصیه می‌کنیم به ادامه مقاله توجه کنید تا مراحل مرحله تمیز کردن حمام و دستشویی را بهتر بشناسید.

۱. شستن حوله حمام و دستشویی

حوله یکی از مهم‌ترین وسایل خانه است که باید همیشه بهداشتی و تمیز باشد. معمولاً حوله دستی، حوله استخری، حوله حمام و حوله تن‌پوش در رنگ و اندازه‌های متفاوت در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. اما شستن حوله را دست کم نگیرید، چون ممکن است باکتری و میکروب در پرز‌های حوله رشد و شما را بیمار کند.

+ توصیه می‌کنیم در صورتی که می‌خواهید در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، حتماً حوله و دیگر لباس‌هایتان را به یک خشکشویی آنلاین بسپارید. خشکشویی اینترنتی لباس‌های تمیز، لطیف و بدون هیچ‌گونه لکه‌ای را در محل با سرعت و کیفیت بالا به شما تحویل می‌دهد.

+ شستشوی حوله با آب خالی را فراموش کنید و از مواد شوینده و پاک کننده مناسب حوله استفاده کنید. اگر تصور می‌کنید حوله‌تان کیفیت و نرمی خود را از دست می‌دهد از مایع نرم کننده لباس مناسب استفاده کنید استفاده کنید.

بعضی از مردم نسبت به مواد شوینده حساسیت دارند و ممکن است پوستشان قرمز شود یا خارش بگیرند. توصیه می‌کنیم به جای استفاده از مواد شوینده از سرکه استفاده کنید. سرکه علاوه بر میکروب‌زدایی باعث حفظ رنگ حوله می‌شود.

همیشه سعی کنید حوله را به تنهایی در لباسشویی بیندازید و به همراه لباس‌های دیگر نشویید. خصوصاً حوله حمام را هیچ‌گاه با لباس‌های دیگر نشویید، چرا که ممکن است باکتری، آلودگی و میکروی وارد پرز‌های حوله شود.

علاوه بر این، ممکن است حوله شما رنگ بگیرد یا آلودگی لباس‌های دیگر را درون پرز خود جذب کند. همچنین حوله خیس وزن بالایی دارد و اگر در لباسشویی به همراه لباس‌های دیگر قرار گیرد، به خوبی شسته و تمیز نخواهد شد.

۲. شستن کاشی و سرامیک حمام و دستشویی

پیش از هر چیز به یاد داشته باشید که مواد شوینده قوی همچون سفید کننده یا مواد شوینده اسیدی نه تنها به مرور زمان باعث از بین رفتن سرامیک و رنگ آن می‌شوند، بلکه آسیب جدی به محیط زیست و سلامت انسان وارد می‌کنند. از این جهت مایع ظرفشویی انتخاب مناسبی به منظور تمیز کردن سرامیک حمام و دستشویی خواهد بود.

+ مقداری مایع ظرفشویی کف حمام یا دستشویی بریزید، سپس لکه‌های سیاه، کپک، قارچ یا هر گونه لکه را با کمک یک فرچه یا کف شوی تمیز کنید. پس از پاک کردن سرامیک کف حمام و دستشویی، آن را با آب ولرم تمیز کنید تا اثری از مایع ظرفشویی یا کف باقی نماند.

+ در پایان به یاد داشته باشید که حتماً هواکش حمام و دستشویی را روشن کنید تا سرامیک و کاشی‌ها به سرعت خشک شوند و رطوبت به آن‌ها آسیب وارد نکند. این روش مناسب و ساده‌ای برای تمیز کردن سرامیک دستشویی و حمام خواهد بود.

۳. شستن سرویس بهداشتی

+ سرویس بهداشتی یکی از آلوده‌ترین نقاط خانه است. توصیه می‌کنیم حداقل هر دو تا سه روز یک بار سرویس بهداشتی را با مواد شوینده تمیز کنید تا میزان باکتری و میکروب‌ها به حداقل برسد. همچنین شیر آب دستشویی را هر روز با اسپری الکل یا ماده ضدعفونی‌کننده تمیز کنید. شما می‌توانید سرویش بهداشتی را به‌همراه مایع ظرفشویی، فرچه مخصوص دستشویی و آب داغ بشویید.

۴. شستن جامسواکی

+ یکی از وسایلی که معمولاً به آن توجه نمی‌کنیم جامسواکی است که آلودگی بسیاری دارد. از این رو حتماً هفته‌ای یک بار آن را بشویید. به بهداشت سرویس بهداشتی توجه بیشتری کنید، چرا که اگر این نقطه از خانه کثیف و آلوده باشد، تأثیر منفی بسیاری در خانه و افراد ایجاد می‌کند.

۵. شستن سینک دستشویی

+ در مرحله اول سینک دستشویی را با یک اسفنج، مقداری مایع ظرف‌شویی و آب داغ بشویید تا اثری از لکه و آلودگی باقی نماند. همچنین شما می‌توانید کاسه توالت را با آب داغ بشویید و در صورت نیاز از مقداری شوینده‌ی سطوح استفاده کنید تا دستشویی بوی بد ندهد.

توصیه می‌کنیم به‌منظور تمیز کردن شیرآلات دستشویی و حمام از جرم‌گیر استفاده نکنید، چراکه ممکن است سیاه شوند. بهترین روش تمیز کردن شیرآلات استفاده از آب و صابون یا سرکه سفید است که هر دو برای تمیز کردن شیرآلات مناسب هستند.

منبع : آفتاب نيوز

ديگر امکانات
?
?
?