ماجراي پيدا شدن جسد زني در سطل زباله

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

پيدا شدن جسد زن جوان در سطل زباله در مشهد

پيدا شدن جسد زن جوان در سطل زباله در مشهد

اخبار حوادث : کارگر جوان هراسان از صحنه‌ای که دیده بود، سایر همکارانش را مطلع ساخت. دقایقی بعد چند کارگر هم دور سطل بزرگ زباله شهری را گرفته بودند و ناباورانه درون آن را نگاه می‌کردند، . . ..

مجله ياس تنها : مرد جوان که لباس مخصوص کارگران شهرداری را به تن داشت، زودتر از دیگران به سطل بزرگ زباله رسید. سطل مملو از آشغال بود و او وظیفه داشت تا رسیدن کامیون حمل زباله‌ها شرایط محیطی برای حمل سطل را مهیا کند.

 + ریختن زباله‌های ساختمانی درون سطل‌های زباله شهری گذشته از غیرقانونی بودن، عملی ضد فرهنگی تلقی می‌شود، موضوعی که کارگران شهرداری موظف هستند قبل از تخلیه زباله‌ها آن را بررسی کنند.

+ مرد جوان نیز مانند همیشه مشغول بررسی زباله‌ها شد، اما ناگهان با صحنه‌ای عجیب روبه رو شد، صحنه‌ای که شاید در تمام طول عمرش یک بار هم آن را ندیده بود، او هنگام جابه جایی زباله‌ها ناگهان پای یک انسان را دید که از درون آشغال‌ها بیرون زد.

کارگر جوان هراسان از صحنه‌ای که دیده بود، سایر همکارانش را مطلع ساخت. دقایقی بعد چند کارگر هم دور سطل بزرگ زباله شهری را گرفته بودند و ناباورانه درون آن را نگاه می‌کردند، ولی کسی یارای دل سپردن به حقیقت را نداشت. همه نگاه‌ها معطوف به همان کارگری بود که اول صحنه را دیده بود، انگار فقط او مجوز جابه جایی زباله‌ها را داشت. کارگر جوان که دیگر شجاعتش را باز یافته بود، دست به کار شد و چند لحظه بعد با پیکر بی جان زنی جوان روبه رو شد.

+ گزارش موضوع به پلیس ۱۱۰
کارگران بدون اینکه اجازه بدهند کسی به صحنه نزدیک شود موضوع را به پلیس ۱۱۰ اعلام کردند و دقایقی بعد تیمی از افسران کلانتری قاسم آباد در محل واقع در انتهای بولوار شریعتی خیابان ابرار چهار حاضر شدند.
مأموران با کشیدن نوار زرد رنگی که رویش نوشته شده بود «صحنه جرم، ورود ممنوع» شهروندان کنجکاو را از صحنه دور و اقدامات قانونی خود را آغاز کردند. موضوع بلافاصله به بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ مشهد گزارش شد.

+ ورود تیم جنایی به محل
از زمان کشف اولیه جسد حدود نیم ساعت می‌گذشت که ساعت ۲ بامداد، تیم جنایی با راهنمایی قاضی علی اکبر احمدی نژاد در محل حاضر شدند. احتمال اولیه حکایت از وقوع یک جنایت داشت، فرضیه‌ای که پس از بررسی پیکر متوفی قوت گرفت.

 براساس بررسی‌های بعدی مشخص شد که جسد متعلق به زنی بین سی تا چهل ساله بوده که دست چپش احتمالا براثر شکستگی هنوز درون گچ بود. مانتوی مشکی، شلوار سفید و روسری مشکی بر تن جسد بود. آنچه در همان لحظات اول نظر بازپرس شعبه ۲۰۸ دادسرای ناحیه ۲ را به خود جلب کرد، ضربه‌های چاقویی بود که شانه‌های مقتول را خراشیده بود. اما کبودی دور گردن نشان می‌داد که زن جوان براثر خفگی جان باخته است.

+ احتمال درگیری پیش از قتل
خراشیدگی‌های ناشی از اصابت چاقو بر روی شانه‌های مقتول این فرضیه را قوت می‌داد که احتمالا این فرد پیش از مرگ با قاتل یا قاتلان درگیر شده است.
هیچ وسیله و کارت شناسایی به همراه مقتول نبود، که مطمئنا متهمان برای ردگم کنی آن‌ها را برداشته بودند. بررسی‌های میدانی کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی شاهدان احتمالی در آن ساعت صبح که رفت و آمد‌ها به حداقل ممکن می‌رسد، بی نتیجه ماند، موضوعی که متهمان با سوءاستفاده از آن قصد داشته اند، جنایتشان را مخفی کنند.

به دستور قاضی احمدی نژاد، جسد برای مشخص شدن علت دقیق مرگ و همچنین احراز هویت به پزشکی قانونی منتقل شد. اما آنچه در پرونده این جنایت به عنوان سرنخی مهم محسوب می‌شود و قطعیت دارد، موضوع ساعت وقوع جنایت است که براساس بررسی‌های اولیه ساعت مرگ همان شب و چندین ساعت قبل از کشف جسد رخ داده است.

+ افراد مطلع به دادسرا مراجعه کنند
قاضی احمدی نژاد، بازپرس ویژه قتل از شهروندانی که اطلاعاتی در این باره دارند خواست تا با مراجعه به بازپرسی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه دو مشهد واقع در خیابان کوهسنگی یا به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

منبع : پارسينه

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري