جوراب برنجي براي کاهش درد شکم در بارداري

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

جوراب برنجي براي کاهش درد شکم در بارداري

جوراب برنجي براي کاهش درد شکم در بارداري

بخش بارداري و زايمان : معمولا درد ناشی از رباط گرد، تیز و مختصر می باشد. اگر درد مبهمی دارید که مدتی طول میکشد، ممکن است ناشی از رباط گرد باشد، ولی باید توسط پزشک بررسی شود. . . . .

مجله ياس تنها : رباط گرد، رباط ضخیمی است که رحم را قلاب می کند. با رشد رحم در حاملگی، رباط کشش پیدا کرده، نازک و سفت، شبیه طناب میشود. رباط گرد می تواند منشا درد در حاملگی باشد.

- در واقع، مهمترین علت درد شکمی در زنان حامله می باشد. گاهی اوقات با حر کات ناگهانی، احساس درد تیز و نفوذی در نتیجه کشش رباط می کنید و این مورد اغلب، زمانی رخ می دهد که زنان حامله خم می شوند.

- ممکن است متوجه شوید درد در سمت راست بیشتر از چپ بوده چون رحم تمایل دارد که به سمت راست منحرف شود.

معمولا درد ناشی از رباط گرد، تیز و مختصر می باشد. اگر درد مبهمی دارید که مدتی طول میکشد، ممکن است ناشی از رباط گرد باشد، ولی باید توسط پزشک بررسی شود.

راه حل: دوش آب گرم به همراه جوراب برنج می تواند به کاهش درد کمک کند.

* چگونه جوراب برنج بسازیم؟

جوراب برنج، راه ساده ای برای ساختن بالشتک گرم کننده راحت می باشد. یک جوراب ضخیم و تازه و بلند را با یک تا دو پوند (0.5-1) کیلوگرم از برنج سفید پر کنید. انتهای جوراب را ببندید. بعضی از افراد مواد گیاهی اضافه می کنند.

- بعد از اینکه جوراب کاملا بسته شد، به مدت دو دقیقه در مایکروفر قرار دهید. حال جوراب گرم با تابش گرما دارید. برنج، رطوبت را جذب کرده و به آرامی آن را آزاد می کند. در مورد خروج برنج ، مثل یک بطری داغ، نگران نیستید.

- این جوراب ها در موقع خواب هم بی خطر هستند چون با گذر زمان ، گرم تر نمی شوند. این کار راه خوبی برای کاهش درد می باشد.

منبع : اوما

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري