افرادي که متقاضي مسکن در خراسان جنوبي هستند بخوانند

افرادي که متقاضي مسکن در خراسان جنوبي هستند بخوانند

اخبار خراسان جنوبي :  بنیاد مسکن بعد از نهایی شدن آمار ثبت‌نام کننده‌ها، اسامی را برای پالایش و برنامه‌ریزی به فرمانداری شهرستان ارسال می‌کند. . . . .

مجله ياس تنها : معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: افراد متقاضی استفاده از تسهیلات و طرح‌های حمایتی مسکن شهری در این استان به بنیاد مسکن شهر محل اقامت خود مراجعه کنند.

- سید کمال الدین میرجعفریان روز پنجشنبه اظهار داشت: بنیاد مسکن بعد از نهایی شدن آمار ثبت‌نام کننده‌ها، اسامی را برای پالایش و برنامه‌ریزی به فرمانداری شهرستان ارسال می‌کند.

- وی افزود: ساکنان شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در هر نقطه واقع در محدوده شهر که زمین با کاربری مسکونی داشته باشند، از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: شرط برخورداری افراد از این تسهیلات در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۵ هزار نفر مثل بیرجند این است که فرد بد مسکن باشد.

وی گفت: بد مسکن به افرادی اطلاق می‌شود که در حاشیه شهر یا در بافت فرسوده سکونت داشته یا زمینی در این محدوده در اختیار دارند.

میرجعفریان اظهار داشت: هدف از اعطای تسهیلات به افراد ساکن در حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده، بهسازی و ایمن‌سازی واحدهای مسکونی است.

وی متذکر شد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای این افراد در قالب ۵۰ میلیون تومان وام کم‌بهره با کارمزد ۴-۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: خانه اولی‌هایی که زمین در اختیار ندارند، می‌توانند از طریق طرح اقدام ملی مسکن برای خانه‌دار شدن اقدام کنند.

وی افزود: این افراد از طریق طرح اعطای زمین ۹۹ ساله به صورت رایگان صاحب ملک می‌شوند.

همزمان با سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به خراسان جنوبی در خرداد امسال، طی تفاهم‌نامه‌ای برای احداث ۶ هزار واحد مسکن شهری برنامه‌ریزی شد که از این تعداد پنج هزار واحد برای افراد فاقد مسکن یا ساکنان بافت‌های فرسوده، حاشیه شهرها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شده و هزار واحد هم به بازنشسته‌های فاقد مسکن اختصاص یافته است.

منبع : ايرنا