دسته بندي : پزشکي ،
چاي موز براي درمان بي خوابي مفيد است

چاي موز براي درمان بي خوابي مفيد است

بخش پزشکي : خيلي از مردم هستند که مشکل خوابيدن دارند و هميشه دچار بي خوابي هستند . در اين مطلب ميخواهيم درباره درمان بي خوابي با چاي موز با شما صحبت کنيم . . .

مجله ياس تنها :

* اثر اعجاب انگیز و خواب آوری موز

- موز حاوی اسید آمینه تریپتوفان است. این امر باعث تولید ماده شیمیایی سروتونین در مغز می‌شود. سروتونین یک اثر آرام بخش و تقویت کننده برای خواب دارد. بنابراین، خوردن موز پیش از خواب باعث آرامش شما می‌شود؛ اما آیا می‌دانید که می‌توان موز را همراه یک فنجان چای خورد؟

* چای با موز و دارچین

- در سراسر دنیا از چای موز و دارچین به عنوان یک قهوه شب استفاده می‌شود. موز و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند، بنابراین می‌توانید برای بهبود کیفیت خواب خود یک نوشیدنی درست کنید.

- دارچین باعث هضم راحت و گردش خون می‌شود. علاوه بر این، موز تضمین می‌کند که بدن شما کورتیزول کمتری تولید کند، کورتیزول همچنین به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می‌شود. تریپتوفان موجود در موز نیز موجب تولید سروتونین در بدن می‌شود که براین اساس می‌توانید شب به راحتی بخوابید.

* روش تهیه چای موز

- برای تهیه این چای به مواد پیچیده‌ای نیاز ندارید. با یک موز، ۱ قاشق چایخوری دارچین و ۲۵ میلی لیتر آب می‌توانید یک فنجان چای خوب درست کنید؛ اما مراقب باشید همه چیز را فقط در یک فنجان قرار ندهید، بلکه شیوه زیر را دنبال کنید:

۱- سر موز را خرد کنید، اما پوست آن را جدا نکنید. سپس موز را به قطعات بزرگ همراه با پوست خرد کنید.

۲- تکه‌های موز را داخل یک تابه ریخته و دارچین را روی آن بپاشید.

۳- آب را درون تابه بریزید و آن را بجوشانید. سپس حرارت را کم کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد.

۴- زمانی که پوست موز جدا شد ظرف رااز روی اجاق بردارید.

۵- مخلوط را در الک بریزید و چای را بیست دقیقه قبل از خواب بنوشید.

۶- این کار را هر شب تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان