وضعيت کرونا در شهر قاين

  • سه شنبه 20 آبان 1399 ، 8:45
وضعيت کرونا در شهر قاين

وضعيت کرونا در شهر قاين

اخبار قاين : آقاي حميدي راد رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین گفت: میزان ابتلا به بیماری کرونا در جمعیت شهری نسبت به جمعیت روستایی این شهرستان بیشتر است. . . . .

مجله ياس تنها : حمیدی راد رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین گفت: اکثر موارد ابتلا به کرونا مربوط به فصل برداشت زعفران و زرشک و عدم رعایت‌های دستورالعمل‌ها بهداشتی است.

   او به برگزاری ۲۸ جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا از بدو آغاز این بحران اشاره کرد و افزود: برخلاف اطلاع رسانی‌هایی که از طریق رسانه‌ها، خودرو‌های بلندگودار و بهره گیری از فضای مجازی صورت می‌گیرد، اما هنوز برخی افراد نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و باور ندارند که این بیماری درمان ندارد و یک فرد مبتلا می‌تواند چندین نفر را مبتلا کند.

   حمیدی راد بیان کرد: همشهریان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی از میزان شیوع بیماری جلوگیری کنند چرا که با گذشت بیش از ۸ ماه از بیماری پرسنل بهداشت و درمان شهرستان تحت فشار بوده و احساس خستگی شدید در همکاران مشهود است.

   رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین عنوان کرد: محدودیت‌ها از ۱۴ آبان ماه آغاز شده و همکاران مرکز بهداشت با همکاری سایر ادارات ضمن حضور در سطح شهر بر روند اجرای مصوبات نظارت  دارند و در صورت مشاهده موارد تخلف برخورد قانونی با متخلفین صورت خواهد گرفت.

باشگاه خبرنگاران جوان