کمبود پلاسما در اصفهان

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

کمبود پلاسما در اصفهان


16:10 , چهارشنبه 28 آبان 1399

کمبود پلاسما در اصفهان

کمبود پلاسما در اصفهان

اخبار اصفهان : آقاي زينلي مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش مبتلایان به این بیماری در استان اصفهان با کمبود پلاسما روبرو هستیم. . . .

مجله ياس تنها : مجید زینلی مدیرکل انتقال خون استان اصفهان درباره کمبود پلاسما اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و درخواست زیاد بیمارستان‌ها برای دریافت پلاسما در استان اصفهان با کمبود این فرآورده خونی روبرو هستیم.


   او ادامه داد: هر روز شاهد افزایش مراجعه‌کنندگان برای اهدای پلاسما هستیم و به‌طور میانگین در روز حدود ۲۴ اهداکننده داریم؛ اما درخواست زیاد بیمارستان‌ها به‌علت شیوع کرونا، ما را با کمبود پلاسما مواجه کرده است.

   مدیرکل انتقال خون استان اصفهان درباره ذخایر خون در استان اظهار داشت: با توجه به سردی هوا و کاهش مراجعه‌کنندگان برای اهدای خون در حال حاضر ذخایر خون در اصفهان خوب است اما مطلوب نیست.

   او گفت: در مقایسه با سال‌های قبل، حدود ۳۰ درصد از مراجعه‌کنندگان اهدای خون به دلیل شیوع بیماری کرونا و سردی هوا کاهش داشته ولی مصرف بیمارستان هنوز پا برجا است.

  زینلی با دعوت به مردم برای اهدای خون خاطرنشان کرد: در حال حاضر به همه گروه‌های خونی نیازمندیم و از مردم با همه گروه‌های خونی برای اهدای خون دعوت می‌کنیم که ان‌شاالله پاسخگوی خوبی برای نیازمندان به خون باشیم.

باشگاه خبرنگاران جوان

پايان مطلب/

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري