کاهش شديد دما و بارش برف در خراسان جنوبي

مجله ياس تنها
کاهش شديد دما و بارش برف در خراسان جنوبي

کاهش شديد دما و بارش برف در خراسان جنوبي

اخبار هواشناسي خراسان جنوبي - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: آبگرفتگی، بارش برف و کولاک و کاهش محسوس دما در هفته جاری از جمله پدیده‌های هواشناسی است که به مردم در مورد خسارات احتمالی هشدار می‌دهیم. ...

به ادامه برويد

مجله ياس تنها - سید ابوالحسن میرجلیلی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هواشناسی اعلام کرده در هفته پیش رو، احتمال وقوع بارندگی‌های رگباری به همراه بارش برف و کولاک و مه گرفتگی در ارتفاعات وجود دارد.

  * وی از فرمانداران خواست باتوجه به اینکه این مخاطره در تمام سطح استان وجود دارد، ضمن تشکیل ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها برای کاهسش مخاطرات و اطلاع‌رسانی، اقدامات لازم را انجام دهند.

  * مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با اشاره به آماده باش نیروها بیان کرد: از مردم درخواست داریم هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و حتی‌الامکان از سفرهای غیرضرور اجتناب کرده و در حریم رودخانه‌ها توقف نکنند.

 * اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی نیز هشدار سطح نارنجی را ارائه و از فعالیت سامانه بارشی به ویژه در نیمه شمالی استان و مرکز و نفوذ توده هوای سرد از پیش از ظهر جمعه تا اواخر وقت شنبه خبر داد.

  * هواشناسی ادامه داد: وزش باد شدید و گرد و خاک، بارش باران، برخی نقاط رعد و برق و احتمال تگرگ، از عصر جمعه بارش برف، تشکیل مه، کولاک، برف و کاهش شدید، پدیده‌های قابل توجه است.

  * در این اطلاعیه آمده است: کاهش قابل ملاحظه‌ دما از ۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس از صبح شنبه تا صبح یکشنبه در سطح استان اتافاق می‌افتد و لغزندگی و یخ زدگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل زمینی و هوایی و ریلی و کولاک، احتمال قطع ارتباط راه روستایی به ویژه در مناطق کوهستانی، خسارت به محصولات، تاسیسات کشاورزی و تاسیسات زیربنایی دور از انتظار نیست.

  * اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی با تاکید بر پرهیز از سفرهای غیرضروری، شهروندان را به احتیاط در رانندگی و حرکت با سرعت مطمئنه، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، اجتناب از چرای دام و قرار گرفتن در حاشیه رودخانه‌های فصلی توصیه کرد.

منبع: عصرايران