تعبير خواب رودخانه چيست؟

myas

ديدن رودخانه در خواب چه تعبيري دارد؟

ديدن رودخانه در خواب چه تعبيري دارد؟

بخش تعبير خواب - در اين مطلب مي خواهيم با شما درباره تعبير خواب رودخانه صحبت کنيم همراه ما باشيد

به ادامه برويد

مجله ياس تنها بخش تعبير خواب

*  تعبیر کلی
ابن سیرین می‌گوید: تعبیر رودخانه بزرگ، مردی بزرگ می‌باشد ‌‌‌‌‌و هر چه رودخانه بزرگ‌تر و صاف‌تر باشد، بزرگی و منزلت و دینداری آن مرد بیشتر می‌باشد در غیر اینصورت ظالم‌تر و «فاسق‌تر» است،‌‌‌‌‌ حضرت دانیال (ع) نیز می‌فرمایند: تعبیر رودخانه بزرگ «وزیرِ» «پادشاه» می‌باشد.

*   خوردن آب رود
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی از آب رودخانه می‌خوری، یـعـنـی وزیر چیزی به تو عطا می‌کند.
اگر ببینی از آب سرد و زلال رودخانه می‌خوری، یـعـنـی مورد مهربانی و شفقت وزیر قرار می‌گیری.
اگر ببینی از آب تیره رودخانه می‌خوری، یـعـنـی مال حرام به دست می‌آوری، یا اگر تیره و گندیده باشد، تعبیرش این است که بیمار خواهی شد (دفع بلا و گرفتاری).
اگر ببینی از آب تلخ رودخانه می‌خوری، یـعـنـی رشوه می‌گیری.
اگر ببینی از آب رودخانه‌ای خون‌آلود می‌خوری، یـعـنـی به خاطر طمعکاری گرفتار دادگاه و قضاوت پادشاه می‌شوی.

*  رفتن در رود
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی وارد رودخانه بزرگ و صافی شده‌ای، یـعـنـی با مرد دینداری رابطه و آشنایی برقرار می‌کنی.
اگر ببینی وارد رودخانه بزرگی شده‌ای که آبش تیره می‌باشد و ته آن لجن جمع شده است، یـعـنـی با مرد ظالم و گناهکاری رابطه و آشنایی برقرار می‌کنی و به اندازه تیرگی آب، تو را دچار غم و اندوه می‌کند، و اگر ببینی در آن رودخانه غرق شده‌ای، یـعـنـی تا زمانی که زنده هستی گرفتار غم و اندوه خواهی بود. حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی وارد رودخانه شده‌ای و تمام بدن تو گل‌آلود شده است، یـعـنـی شخص بازرگانی تو را دچار غم و اندوه می‌کند (دفع بلا و گرفتاری).

- اگر ببینی به زیر آب رودخانه رفتی و غوطه‌ور شدی و دوباره بالا آمدی، یـعـنـی از راز وزیر آگاه می‌شوی.
ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی روی آب دریا و رودخانه و... راه می‌روی، تعبیرش قوت ایمان و اعتقادات پاک تو می‌باشد.
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی که در میان رودخانه‌ای از شیر می‌باشی، یـعـنـی دچار فتنه می‌شوی.

*  تخریب سیل رود
ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی در تابستان آب رودخانه باغ میوه‌دار و سرسبزی را به طور کلی خراب کرده و از بین برده است، یـعـنـی احتمال نابودی و هلاکت پادشاه آنجا وجود دارد، یا اینکه پادشاهی بزرگتر او را از پادشاهی برکنار می‌کند.
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی آب رودخانه زمین تو را غرق کرده و کشت تو را از بین برده است، یـعـنـی از پادشاه در امان می‌مانی و از او ایمن می‌شوی.

*   سایر موارد
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی آب رودخانه زیادتر شده است، یـعـنـی اموال وزیر زیادتر می‌شود. اگر ببینی آب رودخانه به زمین فرو رفته است و هیچ چیزی از آن باقی نمانده است، یـعـنـی آن سرزمین دچار عقوبت الهی می‌شود، همانطور که در قرآن کریم آمده: قُلْ اَرَاَیْتُمْ اِنْ اَصْبَحَ مَاؤُكُمْ غَوْرًا فَمَن یَاْتِیكُم بِمَاء مَّعِینٍ _ بگو اگر آبی که شما به وسیله آن زنده‌اید در طبقات زمین فرو برود چه کسی است که آبی گوارا برایتان بیاورد؟ (ملک-30).

امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی چشم تو رودخانه شده است، یـعـنـی وزیر می‌شوی. ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی بدنت رودخانه شده است، یـعـنـی پادشاه می‌شوی.

- جابر مغربی می‌گوید: اگر ببینی آب دریاها و رودخانه‌ها یک‌جا جمع شده‌اند، یـعـنـی پادشاه آنجا اموال و خزانه خودش را در یک‌جا جمع خواهد کرد.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی آب رودخانه خون‌آلود شده و در جریان می‌باشد، یـعـنـی در آن سرزمین بین پادشاهان جنگ و خونریزی شدیدی بوجود می‌آید. اگر ببینی آب رودخانه سفید و پاک می‌باشد، یـعـنـی مردم معمولی وزیر را تحسین می‌کنند.
اگر ببینی خودت را با آب رودخانه شسته‌ای، یـعـنـی از شر وزیر و پادشاه ایمن می‌شوی.

- ابراهیم کرمانی می‌گوید: تعبیر رود دجله خلیفۀ بغداد می‌باشد،‌‌‌‌‌ ولی بعضی از تعبیرگران گفته‌اند: تعبیرش پادشاه مصر می‌باشد، و تعبیر رود کُر پادشاه ارمنستان است و رود نیل پادشاه خوارزم می‌باشد، ‌‌‌‌‌و اگر ببینی از آب هر یک از رودها مشغول آشامیدن می‌باشی (در صورتی که پاک باشد)، یـعـنـی به اندازه‌ای که خورده‌ای از آنها خیر و منفعت به دست می‌آوری.
امام صادق (ع) می‌فرمایند: تعبیرهای رودخانه عبارتند از: 1- حج 2- بزرگی و جاه 3- پادشاهی 4- نعمت 5- تجارت 6- ریاست 7- علم و پیروزی

منبع: تعبيرستان

, , ,

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
< <