مجله ياس تنها

http://www.myas.ir/

پيچ خوردگي مچ پا را چگونه درمان کنيم؟ / درمان پيچ خوردگي مچ پا در خانه

درمان پيچ خوردگي مچ پا در خانه،روش هاي ساده براي درمان پيچ خوردگي مچ پا در خانه،پيچ خوردگي مچ پاي خانم ها

درمان پيچ خوردگي مچ پا در خانه،روش هاي ساده براي درمان پيچ خوردگي مچ پا در خانه،پيچ خوردگي مچ پاي خانم ها

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
پيچ خوردگي مچ پا را چگونه درمان کنيم؟ / درمان پيچ خوردگي مچ پا در خانه
خلاصه داستان :

پيچ خوردگي مچ پا را چگونه درمان کنيم؟

بخش پزشکي - پيچ خوردگي مچ پا براي هر کسي ممکن است اتفاق بيافتد . در اينجا با چند روش ساده براي درمان پيچ خوردگي مچ پا در خانه آشنا مي شويد . . .

مجله ياس تنها بخش پزشکي

عارف سعیدی متخصص فیزیوتراپی و مدرس دانشگاه تهران گفت: در صورتیکه دچار پیچ خوردگی مچ پا شدید، در مرحله اول توصیه این است که آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید. به طور معمول بسیاری از پیچ خوردگی ها، درجه ۱ و ۲ هستند.

*  او در ادامه افزود: تحت هیچ عنوان از گرما استفاده نکنید. در واقع کیسه آب گرم یا آب داغ را بر روی ناحیه آسیب دیده به خصوص در ۴ روز اول قرار ندهید. توصیه می‌شود در این شرایط هر ۴ ساعت یک بار به مدت ۱۰ دقیقه از کمپرس یخ استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای بستن این ناحیه باند کشی را مورد استفاده قرار دهید.

*  این متخصص فیزیوتراپی بیان کرد: توصیه می‌شود در صورت پیچ خوردگی مچ پا، آن را در یک بلندی قرار دهید. به عنوان مثال در حالت خوابیده پای خود را بر روی یک صندلی قرار دهید و سعی کنید با مچ پا حرکات آرام و ساده مثل بالا و پایین انجام دهید. در واقع این کار می‌تواند پمپاژ و گردش خون را بیشتر کرده و ورم این ناحیه از پا را کاهش دهد.

*  سعیدی در ادامه افزود: در صورت پیچ خوردگی مچ پا تحت هیچ عنوان از حرکات جانبی این ناحیه و بیرون و داخل دادن مچ پا استفاده نکنید. در واقع بهترین حرکت، بالا و پایین کردن مچ پا به صورت خیلی آرام است. در صورتیکه درد این ناحیه زیاد بود می‌توانید از یک داروی ضد التهاب ساده مثل استامینوفن استفاده کنید.

او در پایان تصریح کرد: در صورت رعایت نکات توصیه شده، می‌توانید به مدت کوتاهی درد‌های ناشی از پیچ خوردگی پا و التهاب آن را کاهش دهید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

توضیحات / دانلود گزارش کد : 3835

اخبار سینما

اخبار سینمای داخل و خارج

250 فیلم برتر

250 فیلم برتر از نگاه سایت imdb

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان