مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

گاندو از اول تا آخرش دروغ است


9:35 , پنجشنبه 12 فروردين 1400

گاندو از اول تا آخرش دروغ است

گاندو از اول تا آخرش دروغ است

اخبار سياسي - جبرائیلی: آقا که به ما نگفتند تور دفاعی بگذارید. به شما گفت/ ظریف: بله آقا به ما گفت؛ چون ایشان هم همان را شنیدند که خبرگزاری فارس به دروغ از من پخش کرده بود. ...

مجله ياس تنها - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در کلاب‌هاوس در پاسخ به سوالی درباره اخرین موضع او برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری: آخرین موضع من با اولین موضع من هیچ تفاوتی ندارد. بنده نامزد نیستم.

خلاصه از اظهارات محمدجواد ظریف در "کلاب هاوس" اینگونه است:

*اگر دوستان گاندوساز اجازه دهند همین کار فعلی‌مان را انجام دهیم، مخلصشان هم هستیم.

* حتی اگر‌ نگاه به شرق داشته باشیم، تحریم و FATF مانع هستند.

*نگاه به شرق زمانی که خود چین نگاهش به غرب است، معنا ندارد.

*همین الان هم مشکلاتی که درباره FATF داریم مانع همکاری ما با روسیه و چین می شود.

*روسیه تا پیش از انعقاد برجام هیچ دعوتی از سردار سلیمانی نکرده بود. نخستین دعوت روسیه از شهید سلیمانی مربوط به مردادماه ۱۳۹۴ یعنی چند روز پس از انعقاد برجام بود.

*ظریف در پاسخ به رضازاده، نماینده مجلس‌یازدهم، که پرسید بهتر نبود از سال۹۳ روی شرق سرمایه‌گذاری می‌کردید، گفت: من نه به نگاه به شرق اعتقاد دارم و نه نگاه به غرب. معتقدم نگاه ما در سیاست خارجی باید تعاملی و متناسب با همه دنیا باشد.

*این چینی‌ها بودند که از سال۹۲ که ما به سر کار آمدیم و درخواست رابطه استراتژیک کردیم تا سال۹۴ به ما پاسخ ندادند؛ چون شرایط قطعنامه‌های قبلی زمینه را برایشان فراهم نمی‌کرد.

*این یعنی همانقدر برجام برای حل مشکل غرب بود که برای حل مشکل شرق بود.

*سیاست خارجی ایران در طول تاریخ شاکله نگاه به شرق نداشته است و باید در مورد آن کار کرد.

*اگر امروز به سال۹۲ برمی‌گشتم، عین همین کار را انجام می‌دادم. حتما سعی می‌کردم برجام را به نتیجه برسانم. امروز هم تمام سعی من  این است که بر اساس منویات رهبری برجام را زنده کنیم تا مردم یک روز بیشتر تحت تحریم نباشند.

*من عضو ستاد و کمپین انتخاباتی هیچ‌کس نمی‌شوم؛ نه آقای لاریجانی و نه هیچ‌کس دیگر.

*تا به حال در مراسم سیاسی کسی شرکت نکرده‌ام. فقط یکبار که اقای روحانی به شهر ما آمده بود، آنهم چون شهر خودمان بود شرکت کردم. البته برای این موضوع از روز قبلش مرخصی گرفته بودم و حتی هزینه محافظانم‌ را هم دادم.

*پیشنهاد اینکه آقای لاریجانی نماینده ایران برای مذاکره با چین باشد، از سوی بنده به دفتر مقام معظم رهبری ارائه شد.

*اینکه می‌گویند چینی‌ها لاریجانی را برای تفاهم ایران و چین پیشنهاد کرده باشند، دون شأن کشور است و صحیح نیست.

*صادقانه می‌گویم هیچ فشاری بر وزارت خارجه نبوده که این توافق را امضا کنیم.*

محمدجواد ظریف در پاسخ به ادعاهای یاسر جبرائیلی، از مشاوران محسن رضایی، گفت: من از خودم برای کشور هزینه می کنم. مستندات شما درباره صحبت‌های من با البرادعی شبکه بی‌بی‌سی است. من مسلمان به شما می‌گویم به البرادعی چه گفتم. او می‌خواست ما با آژانس همراهی بیشتری بکنیم. من گفتم من به خاطر حرف زدن با شما حیثیتم را در کشورم از دست داده‌ام. شما می‌خواهید همراهی بیشتری بکنم؟

*بی‌بی‌سی مزخرفی را پخش کرده. من در شبکه‌های خارجی گفتم مردم ایران به برخورد با غرب رای داده‌اند. یک تکه را کریمی قدوسی در صفحه‌اش گذاشته و شما به آن استناد می‌کنید.

*همانطور که خبرگزاری فارس صحبت‌های من در دانشگاه تهران را تیکه کرد. سخنرانی من در دانشگاه تهران دو ساعت بود. مردم هم شنیدند. شما آن زمان معاون خبرگزاری فارس بودید.

*جبرائیلی: آقا که به ما نگفتند تور دفاعی بگذارید. به شما گفت.

ظریف: بله آقا به ما گفت؛ چون ایشان هم همان را شنیدند که خبرگزاری فارس به دروغ از من پخش کرده بود.

* ظریف در پاسخ به هادی رضوی که در قامت یک کارگردان از سریال گاندو دفاع کرد:

*شما که فیلمساز هستی و من خودم بخاطر جایزه «ماجرای نیمروز» به شما جایزه دادم، بیا یک فیلم درباره بدبختی‌های من بساز تا ببینیم که چه کسی حاضر می‌شود پخش کند، آن هم فیلمی که حتی یک دروغ و اتهام هم نداشته باشد.

*گاندو می‌سازند و به دروغ می‌گویند آقای شعبانی که خدمت کرد بدون ریالی جاسوس بوده است، ولله بالله این طرح را من نوشتم با راهنمایی رهبری و انتخاباتی نیست. گاندو از اول تا آخرش دروغ و افتراست.

منبع: عصرايران

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري