مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

چگونه تيرگي پوست خود را درمان کنيم؟ / رفع تيرگي پوست با روش هاي خانگي

چگونه تيرگي پوست خود را درمان کنيم؟

بخش زيبايي - تيرگي پوست مي تواند تاثير بدي بر روحيه و اعتماد به نفس شما داشته باشد .در ادامه با روش هاي خانگي براي رفع تيرگي پوست آشنا مي شويد

مجله ياس تنها

رفع تیرگی پوست

1 - با استفاده از لیمو شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید یک لیمو را برش داده و کمی شکر روی آن بزنید و بعد اسکراب کنید سلول های مرده پوست از بین می‌روند و پس از ۱۰ دقیقه شما می‌توانید آن را بشویید. در هفته یک بار این کار را انجام دهید همچنین می توانید به مقدار مساوی از عسل و آب لیمو استفاده کنید و روی دست ها و پاهای خود بزنید و یک ربع زمان بدهید و بعد شست و شو دهید. شما برای دوبار در هفته این کار را می توانید انجام دهید البته بعد از استفاده از این ماسک می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست شما خشک نشود.


2 - می توانید از ماست استفاده کنید؛ تقریباً در همه خانه‌ها ماست به راحتی پیدا می شود و روی قسمت های تیره پوست خود بزنید و ماساژ دهید بگذارید تا یک ربع بماند بعد آن را با آب ولرم بشویید. در روز دوبار این کار را انجام دهید تا پوست شما بهتر شود همچنین می توانید از مخلوط مساوی ماست و گلاب استفاده کنید بعد مقدار کمی گلیسیرین سبزیجات به آن زده و دست ها و پاهای خود را با این مخلوط ماساژ دهید و اجازه دهید تا تمام شب روی پوست شما بماند و پوست شما استراحت کند و صبح که شد با آب سرد بشویید.
در روز یک بار این کار را انجام دهید.

3 -  می توانید از برنج استفاده کنید یک پیمانه برنج خام را به خوبی آسیاب کنید تا پودری نرم به دست آید و بعد با مقدار شیر مخلوط کنید تا یک خمیر نرم به دست آید می ‌توانید مقداری زردچوبه نیز به آن بزنید و بعد روی قسمت های تیره پوست بمالید و نیم ساعت زمان بدهید و با آب ولرم بشویید. این کار را می توانید در هفته سه بار انجام دهید شما همچنین می توانید قبل از پخت برنج یک دو فنجان از برنج را آبش رو بگیرید و در آب آن دست و پا های خود را قرار دهید تا خیس شود بعد از ده دقیقه بشویید، این روش را یک بار در روز می توانید انجام دهید. این ماسک می تواند به خوبی دست و پای شما را سفید کند و جوانی و شادابی را به پوست شما هدیه دهد.


ماسک برنج بهترین ماسکی است که شما می توانید برای رفع تیرگی پوست از آن استفاده کنید.

4 - شما می توانید برای رفع تیرگی پوست از گوجه فرنگی استفاده کنید؛ به این روش که قطعه ای از گوجه فرنگی را برش داده و روی پوست خود بمالید و صبر کنید تا خشک شود و با آب بشویید. شما این کار را قبل از دوش گرفتن می توانید انجام دهید همچنین می توانید مقداری آب گوجه را با آب لیمو مخلوط کرده و روی پوست قرار دهید و یک روز زمان دهید و بعد بشویید این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

5 -  از زردچوبه استفاده کنید؛ می‌توانید دو قاشق زردچوبه را با ماست مخلوط کرده و به قسمت های تیره بدن خود بزنید، ۲۰ دقیقه زمان دهید و بعد با آب ولرم بشویید این کار را دو بار در روز انجام دهید همچنین می توانید از پودر زردچوبه و روغن زیتون به نسبت مساوی استفاده کرده و یک خمیر به دست آورید و روی دست و پای خود قرار دهید و پس از ۱۰ دقیقه بشویید، سه بار در هفته این کار را انجام دهید.

6 -  از پودر زردچوبه و آرد نخودچی به نسبت ۴ و ۲ استفاده کنید و آب لیمو نیز به آن اضافه کنید مخلوط کرده تا یک خمیر خوب بدست آورید بعد می توانید کمی آب هم به آن اضافه کنید البته در صورت نیاز و به قسمتهایی از پوست که تیره است بزنید.

7 -  از ماسک پوستی نیز می‌توانید استفاده کنید ماسک خشک شده را بتراشید و آن را روی قسمت های تیره پوست بمالید و بعد با آب ولرم بشویید.

8 -  شما می توانید یک قاشق آبلیمو را با یک قاشق عسل به نسبت مساوی مخلوط کرده و روی دست ها و پاهای خود بزنید و نیم ساعت زمان دهید و بعد بشویید سه بار در هفته کار را می توانید انجام دهید.

جدا از دست ها و پاها و قسمت های تیره پوست، شما می توانید زیر بغل خود را سفید کنید؛ به این گونه که سیب زمینی را برش داده بر روی این قسمت ها بمالید و یا رنده کنید آب آن را گرفته و زیر بغل بمالید و ۱۰ دقیقه زمان دهید تا تیرگی پوست از بین برود و بعد با آب ولرم بشویید.

9 - شما می توانید برای روشن کردن زیر بغل از لیمو استفاده کنید. لیمو یک سفید کننده عالی و طبیعی محسوب می‌شود و به مرور زمان پوست شما را روشن خواهد کرد بعد از حمام کردن کمی مرطوب کننده زیر بغل بزنید تا چند روز از مام استفاده نکنید.

10 - شما برای تهیه ماسک لیمو می توانید یک مشت آرد نخودچی را با کمی ماست و لیمو و کمی زردچوبه مخلوط کنید و به پوست زیر بغل خود بمالید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند و بعد بشویید.

11 - برای رفع تیرگی پوست از ماسک زعفران استفاده کنید؛
شما می‌توانید به نسبت مساوی زعفران و شیر و خامه را مخلوط کنید و تاثیر آن را بعد از چند روز ببینید به این ترتیب که مقدار کمی زعفران با دو قاشق شیر یا ماست یا خامه مخلوط کنید و قبل از خواب زیر بغل خود بزنید و بگذارید تا صبح بماند این مخلوط هم پوست زیر بغل شما را سفید می کند و هم باعث از بین رفتن بوی عرق می شود.

12 -  شما می‌توانید از ماسک خیار استفاده کنید، آب خیار روی پوست خود یعنی زیر بغل بزنید وقتی خشک شد بشویید.
آب خیار را نیز می‌توانید با زردچوبه مخلوط کرده و بعد از یک ربع بشوید.

13 -  از جوش شیرین استفاده کنید؛ شما می توانید جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و خمیر را به دست آورید و یک لایه نازک از آن را زیر بغل خود بزنید بعد از خشک شدن بشویید، هفته ای چند بار این کار را تکرار کنید.


14 -  از ماسک گلاب استفاده کنید؛ آسیاب شده چوب صندل و چند قطره گلاب را با هم مخلوط کرده تا خمیر نرمی به دست آید و زیر بغل خود بزنید و بگذارید خشک شود.

15 -  از ماسک آرد نخود و ماست استفاده کنید؛مخلوط کرده و زیر بغل بزنید اگر بگذارید تمام شب روی پوستتان بماند بهتر است در صورتیکه دوست داشتید نتیجه بهتری به دست آورید کمی آب لیمو به آن اضافه کنید.

16 -  برای سفید کردن گردن و کشاله ران نیز می توانید از برخی از ماسک ها استفاده کنید؛

شما می توانید نصف قاشق پودر بادام و یک قاشق پودر شیر و عسل را مخلوط کرده و پشت گردن و کناره‌های آن بزنید و نیم ساعت بعد بشویید دو بار در هفته کار کافی است همچنین شما می‌توانید روغن بادام را نیز گرم کنید و موقع استفاده روی گردن خود ماساژ دهید در ماه چند بار این کار را انجام دهید. این روغن می تواند یک مرطوب کننده طبیعی باشد و باعث سفیدی و درخشندگی پوست شما شود.
شما می توانید به مدت چند شب بادام ها را در آب خیس کنید و روی گردن بمالید تا چند دقیقه ماساژ دهید.

17 -  از گردو استفاده کنید.
مقداری گردو پودر کنید و در ماست مخلوط کنید و در قسمت هایی از گردن که تیره است بمالید و بعد از چند دقیقه که خشک شد با آب ولرم یا با گلاب بشویید. آب خیار را با آب لیمو مخلوط کرده و با پنبه روی گردن بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه بشویید.

منبع: نيوز

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري