چند نکته مهم براي بعد از عصبانيت

دوشنبه 23 فروردين 1400
چند نکته مهم براي بعد از عصبانيت

چند نکته مهم براي بعد از عصبانيت

همه ممکن است عصباني شويم اما مهم است بدانيدم با عصبانيت خود چه کنيم؟ چگونه عصبانيت خود را مديريت کنيم و بعد از عصبانيت چه کاري انجام دهيم؟

مجله ياس تنها - وقتی عصبانیت ظاهر می شود ، منطق از پنجره بیرون می رود.

- به همین دلیل است که ما اغلب با تأسف به گذشته نگاه می کنیم.

- به دلیل اینکه بر رفتار خود کنترل نداشتیم احساس گناه ، شرم ، خجالت می کنیم ، اما بیشتر به این دلیل که شخصی را که به او علاقه داریم آسیب می رسانیم ناراحت میشویم.

- به عنوان مثال، وقتی همسرتان شما را عصبانی میکند و احساس خشم می کنید، شما پاسخی کنایه آمیز می دهید و بلافاصله پشیمان می شوید.

 
* این سه مرحله می تواند به ما کمک کند تا رفتار خود را کنترل کنیم :


۱.دلیل عصبانیت را بررسی کنیم

اکثر مردم با این برخورد کنار آمدند و خوشحال هستند. آنها به سادگی از صحبت در مورد آن پرهیز می کنند. این وضعیت را بدتر می کند نه در حال حاضر بلکه با گذشت زمان نیز بدتر هم خواهد شد. این گیاه بذر کینه ای می کارد که ممکن است اکنون کوچک باشد اما با گذشت زمان رشد می کند.
 
2- مشکل را حل کنید:

- لازم نیست بلافاصله موضوع را حل کنید ، اما مطمئن شوید که به زودی اتفاق می افتد. از آنجا که احساسات شدید معمولاً تفکر روشن را از بین می برد ، بهتر است قبل از صحبت درباره آنچه اتفاق افتاده است ، صبر کنید تا آن احساسات فروکش کند.

- اما انتظار داشته باشید که مکالمه رخ دهد: "من می دانم که ما هر دو خیلی ناراحت هستیم که اکنون نمی توانیم از این طریق صحبت کنیم ، اما لازم است که بعدا صحبت کنیم. من می خواهم این کار را درست انجام دهم و برای پردازش آنچه اتفاق افتاده کمی زمان لازم دارم. آیا امشب می توانیم بعد از شام در این مورد صحبت کنیم؟ " این راهی برای مسئولیت پذیری است و امید به حل و فصل دارد. همسرتان می داند که شما در مورد آن صحبت خواهید کرد زیرا برنامه ریزی شده است.


3- برای آینده برنامه ریزی کنید:

- عذرخواهی زمانی مناسب است که شخص دیگری را آزار داده باشید ، به او بی احترامی کرده یا رابطه را خدشه دار کرده باشید. این لزوما به این معنی نیست که شما باید موضع خود را در مورد موضوع تغییر دهید ، زیرا این ممکن است صادقانه نباشد. اگر صمیمانه بخاطر نحوه برخورد خود عذرخواهی کنید ، زمینه را برای ادامه مکالمه با خیال راحت در آینده فراهم می کنید.

 
4- عصبانی باشید ، اما گناه نکنید:

- عصبانیت می تواند یک احساس سالم باشد سوختی که به ما امکان می دهد در زندگی خود و جهان پیرامون خود تغییری ایجاد کنیم. فقط لازم است برچسب "با احتیاط کار کنید". بعد از اینکه دچار انفجار شدید ، آن را مطالعه کرده و شرایط را بررسی کنید.

منبع: ني ني سايت ninisite.com

کنترل عصبانيت


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله ياس تنها شامل مطالب پزشکي،بارداري،زناشويي،آشپزي،کودک مي باشد است کپي برداري از مطالب با درج لينک مطلب بلامانع است. || طراح قالب avazak.ir