مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

مشخصات جنگنده تمام ايراني صاعقه


11:14 , چهارشنبه 25 فروردين 1400

مشخصات جنگنده تمام ايراني صاعقه

مشخصات جنگنده تمام ايراني صاعقه

اخبار نظامي ايران - ايران بعد از انقلاب به دليل تحريم هاي شديد مجبور شد تا بيشتر به سمت خودکفايي بخصوص در زمينه نظامي برود . يکي از دستاوردهاي بزرگ ايران در زمينه نظامي جنگنده صاعقه است

ساخت خانواده جنگنده «صاعقه» دستاوردی مهم در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از جنس «ما می‌توانیم» است، صاعقه در دو نسل صاعقه  ۱ و ۲ تولید و از سال ۸۶ به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق شده است، «صاعقه» با برخورداری از دو موتور  g۸۵ با تولید سرعت معادل ۱/۸برابر سرعت صوت، ماهیت آیرودینامیکی هم دارد، با ساخت موتور ملی اوج و استفاده آن در محصولات دفاعی مثل جنگنده صاعقه در آینده قطار نهضت قطعه سازی در بدنه نیروهای مسلح پر سرعت به حرکت خود ادامه خواهد داد.

«صاعقه»،  عقاب هشت تُنی آسمان اقتدار دفاعی ایران
- از ویژگی مهم صاعقه، می‌توان به ضد گلوله بودن کابین خلبان در آن مقابل ضدهوایی‌های دشمن اشاره کرد، این جنگنده ایران هشت تُنی، بعد از بلند شدن از زمین به عقابی ۱۸تُنی تبدیل می‌شود، این جنگنده توانمندی دو مدل عملیاتی پشتیبانی نزدیک و بمب افکن با بر عملیاتی ۸۰۰ کیلومتری را در دفاع از نظام جمهوری اسلامی مقابل تهاجم احتمالی دشمن در اختیار نیروی هوایی ارتش دارد.

«صاعقه ۲»؛ مُجهز به سامانه الکترواویونیک  در ارتش
«صاعقه ۲»، جنگنده دو کابینه، مُجهز به سامانه الکترواویونیک از جمله محصولات دفاعی صنعت دفاعی کشور در خنثی‌سازی هر تهاجم احتمالی دشمن در نُتفه است.

- جنگنده «کوثر» نیز یک جنگنده کاملاً ایرانی ساخته صنایع دفاع و الحاقی به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است، موتور «اوج» یکی از دستاوردهای مهم صنایع دفاعی کشور بر مدار نهضت قطعه‌سازی است که زنجیره وابستگی به موتور وارداتی را قطع کرده است.

- این محصول دفاعی بومی با فناوری‌هایی از جمله کنترل آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی، نمایشگرهای چندمنظوره تمام دیجیتال،سامانه نقشه متحرک هوشمند، رایانه محاسبات سلاح بالستیک مجهز شده است، دقت کشف و انهدام اهداف از ویژگی خاص «کوثر» است.

منبع: ميزان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري