مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

خانم ها موقع قاعدگي چه بخورند؟


13:20 , جمعه 27 فروردين 1400

خانم ها موقع قاعدگي چه بخورند؟

خانم ها موقع قاعدگي چه بخورند؟

بخش پزشکي زنان - زنان باید شناخت دقیقی درباره اینکه در کدام مرحله چرخه قاعدگی قرار دارند، داشته باشند. به تناسب مرحله‌ای که قرار دارید باید مواد غذایی خاص و مکمل‌هایی را مصرف کنید. . ..

مجله ياس تنها - به نقل از اکسپرس، چرخه قاعدگی به صورت ماهانه در زنان اتفاق می‌افتد. این امر می‌تواند گاهی با درد‌های شدید همراه باشد و باعث رنج زنان گردد. با این حال، می‌توان با اقداماتی ساده علائم قاعدگی را تسکین داد. این اقدامات ساده می‌تواند شامل داشتن یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی مناسب باشد.

* برای این موضوع، زنان باید شناخت دقیقی درباره اینکه در کدام مرحله چرخه قاعدگی قرار دارند، داشته باشند. به تناسب مرحله‌ای که قرار دارید باید مواد غذایی خاص و مکمل‌هایی را مصرف کنید. در واقع افراد باید نسبت به نیاز‌های بدن خود در دوره قاعدگی شناخت پیدا کنند.

* بهترین راه برای آنکه چرخه قاعدگی خود را بشناسید آغاز کردن از روز نخست مشاهده خون است. به طور معمول چرخه قاعدگی می‌تواند ۲۸ تا ۳۵ روز طول بکشد. بهتر است برای این کار از یک تقویم استفاده کنید. اگر از قرص‌های کنترل بارداری استفاده می‌کنید، این موضوع می‌تواند باعث برهم خوردن چرخه قاعدگی شود.

* متخصصان می‌گویند مواد غذایی که مصرف می‌کنید می‌تواند نقش مهمی در علائم چرخه قاعدگی شما داشته باشد. از این رو اهمیت دارد که در هر مرحله‌ای که در چرخه قاعدگی قرار دارید و غذایی که می‌خورید توجه ویژه کنید. در واقع رژیم غذایی تاثیر مستقیمی بر احساس سلامتی فرد دارد و می‌تواند به کاهش و جلوگیری از بروز احساسات ناخوشایند در طول چرخه قاعدگی کمک کند.

* بسیار اهمیت دارد زنان در روز‌های قاعدگی و زمانی که احساس خستگی می‌کنند به میزان کافی انرژی دریافت کنند. میزان انرژی که زنان در طول قاعدگی نیازمند هستند ارتباط مستقیمی با سن، وزن، قد، و سطح فعالیت روزانه آن‌ها دارد.

* منابعی که انرژی بدن را تامین می‌کند نیز اهمیت بسزایی دارد. مواد غذایی فاقد مواد مغذی و پرکالری مانند چیپس، بستنی و تنقلات شور و پرچرب نمی‌تواند نیاز‌های بدن زنان در طول قاعدگی را تامین کند.

* متخصصان انگلیسی به زنان در دوره قاعدگی توصیه می‌کنند بر روی غذا‌های غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی و نیز داشتن یک رژیم غذایی سرشار از فیبر و شامل سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، حبوبات، و ماهی‌های چرب تمرکز داشته باشند.

* در زمان قاعدگی و مشاهده خونریزی، دیواره رحم دچار ریزش شده و فرد شاهد دفع خون از بدن است. در این زمان فرد باید رژیم غذایی سبک و غنی، و استراحت زیاد داشته باشد. متاسفانه خوردن تنقلاتی که پیش از این دوست داشتید، کمکی به درد‌های قاعدگی شما نخواهد کرد.

* به دلیل از دست دادن خون، بهتر است در این مرحله از مواد غذایی غنی از آهن مانند گوشت قرمز، حبوبات، آجیل، و میوه‌های خشک استفاده کنید. متاسفانه بسیاری از زنان به مصرف مواد غذایی حاوی آهن در قاعدگی توجه ندارند. این موضوع در بلند مدت می‌تواند باعث کم خونی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري