جوش صورت خود را با مواد طبيعي درمان کنيد /چگونه زيبا شويم؟

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

جوش صورت خود را با مواد طبيعي درمان کنيد /چگونه زيبا شويم؟

جوش صورت خود را با مواد طبيعي درمان کنيد

بخش زيبايي - اگر جوش هاي صورت شما را اذيت مي کنند و مي خواهيد زودتر از شر آنها خلاص شويد با ما همراه شويد تا با روش هاي طبيعي براي درمان جوش هاي صورت َاشنا شويد

مجله ياس تنها بخش زيبايي

۱- آلوئه ورا

ضد التهاب و ضد باکتریال است و می‌تواند ابزار مناسبی برای درمان جوش باشد. می‌توانید دو تا سه بار در روز ژل آلوئه ورا را روی جوش مالیده و اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی آن باقی بماند.

۲- لیموترش

لیموترش به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می‌کند و با حذف سلول‌های مرده پوست به تقویت سلول‌های جوان پوست کمک می‌کند. آب لیموترش تازه را روی جوش مالیده و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه روی جوش بماند. می‌توان از ترکیب لیموترش با عسل نیز برای این کار استفاده کرد.

۳- روغن نارگیل

-منبعی غنی از ویتامین E و اسید‌های چرب محسوب می‌شود. به مدت ۱۰ دقیقه آن را روی جوش ماساژ داده و پس از یک ساعت محل مورد نظر را با آب گرم بشوئید.

۴- روغن ویتامین E

ویتامین E به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی به ترمیم پوست کمک می‌کند و می‌توان آن را به صورت ژل یا مستقیما به شکل روغنی دو تا سه بار در روز بر روی پوست مالید.

۵- جوش شیرین

- جوش شیرین به عنوان یک لایه بردار طبیعی عمل کرده و به حدف جوش کمک می‌کند. ترکیب آن با آب را روی پوست بمالید.

۶- سرکه سیب

- سرکه سیب به روشن‌سازی پوست کمک می‌کند و باعث تحریک ساخت کلاژن، ترمیم پوست و حذف سلول‌های مرده پوست می‌شود. به مدت ۵ دقیقه سرکه سیب را روی پوست مالیده و حفظ کنید.

۵- کره کاکائو

- کره کاکائو به عنوان مرطوب‌کننده پوست عمل می‌کند و به راحتی جذب پوست شده و به احیای رشد بافت‌ها و کاهش جوش کمک می‌کند. مقدار کمی از کره کاکائو را روی جوش ماساژ دهید.

۷- زردچوبه

- کورکومین عنصر فعال در زردچوبه است که خاصیت ضدالتهابی دارد. ترکیب یک قاشق چای‌خوری زردچوبه با لیموترش و مالیدن آن روی جوش می‌تواند موثر باشد.

۸- عسل

- دارای خاصیت آنتی‌بیوتیکی است و به درمان جوش و پاکسازی پوست از آن کمک می‌کند. گذاشتن عسل روی جوش به مدت یک شبانه روز مفید است. صبح می‌توانید صورت خود را با آب گرم بشوئید تا عسل پاک شود.

۹- نارون کوهی

- دارای خاصیت التیام‌بخشی و ضدالتهابی است و یکی از بهترین درمان‌ها برای رفع جوش محسوب می‌شود؛ باعث کاهش قرمزی پوست می‌شود و می‌تواند رشد باکتری را کاهش دهد. می‌توان آن را به صورت ژل استفاده کرد.

۱۰- روغن گل رز

- این روغن خاصیت التیام بخشی دارد و به جوان‌سازی پوست کمک می‌کند و دارای اسید‌های چرب، ویتامین E و آنتی اکسیدان است.

منبع: آفتاب نيوز

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري