مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

احداث تونل 780 متري کلوسه


10:18 , جمعه 10 ارديبهشت 1400

احداث تونل 780 متري کلوسه

احداث تونل 780 متري کلوسه . حسين محمد صالحي نماينده فريدن

اخبار فريدون شهر - نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی از احداث تونل ۷۸۰ متری در گردنه کلوسه خبر داد و گفت: سال ۱۴۰۰ جاده چادگان به اصفهان تکمیل خواهد شد. . .

مجله ياس تنها - حسین محمدصالحی نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در رابطه با حوزه راه‌های مواصلاتی چادگان گفت: جاده چادگان یکی از محور‌های مواصلاتی استان اصفهان است که معوق مانده و با پیگیری‌های صورت گرفته بخشی از جاده تکمیل شده است.

او ادامه داد: بخش فنی پل سازی‌ها در حال انجام است و مناقصه برای تعیین پیمانکار برگزار شده است تا  امسال  محور چادگان به اصفهان تکمیل و از بار ترافیکی در این جاده کاسته شود.

* نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی همچنین به تأمین اعتبار بهره برداری از محور اراک - شهرکرد اشاره کرد و ادامه داد: بخشی از این پروژه از فریدن عبور می‌کند و برای بهره‌برداری از آن ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که وزارت راه و شهرسازی در این زمینه قول همکاری داده است.

*   اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی پروژه راه آهن

او از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن ازنا به اصفهان خبر داد و افزود: این طرح بیش از ۲۰ سال که مطرح شده و به بیش از سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و این اعتبار اندک نیز با رایزنی‌های فراوان اختصاص داده شده است.

محمد صالحی افزود: در حال رایزنی با وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی، آستان قدس رضوی و فولاد مبارکه هستیم و جلساتی نیز برگزار کردیم تا این پروژه عملیاتی و اجرایی می‌شود.

*   احداث تونل ۷۸۰ متری گردنه کلوسه

او با اشاره به مشکلات گردنه کلوسه در شهرستان فریدون‌شهر گفت: هر ساله با بارش برف گردنه روستای کلوسه مسدود و راه‌های ارتباطی و برق چند روستا در این منطقه قطع می‌شود؛ سال ۹۹ در این مسیر عملیات نصب دکل برق انجام شد و در توافقنامه‌ای که بین وزارت راه و استانداری اصفهان صورت گرفت مقرر شد با احداث ۷۸۰ متر تونل مشکل گردنه کلوسه حل شود. ا.

محمد صالحی افزود: کار مطالعاتی گردنه کلوسه در حال انجام است که قول مساعد دادند تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ به پایان برسد تا عملیات اجرایی احداث تونل شروع و مشکل دسترسی به جاده مناسب برطرف شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.