مجله ياس تنها شامل مطالب پزشکي،بارداري،زناشويي،آشپزي،کودک مي باشد

بزرگ شدن شکم در زنان باردار

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

>

علت بزرگ شدن شکم در بارداري،راهنماي بزرگ شدن شکم خانم هاي باردار

بزرگ شدن شکم در زنان باردار

بزرگ شدن شکم در زنان باردار
 • موضوعات : بارداري و زايمان ,
 • بزرگ شدن شکم در زنان باردار

  بخش بارداري - زمان بزرگ شدن شکم در بارداری برای هر زنی متفاوت می باشد. ممکن است شکم زنی تا سه ماهه دوم، بارداری را نشان ندهد اما بسیاری از خانم ها در سه ماهه اول در اثر افزایش آب و نفخ شکم بزرگ تری پیدا می کنند. ..

  مجله ياس تنها - پزشک شما در معاینات پزشکی روتین دوران بارداری وزن تان را بررسی می کند. ممکن است در ابتدای بارداری دچار کمبود وزن باشید در این صورت لازم است که وزن بیشتری در طول بارداری کسب کنید، اما اگر در ابتدای بارداری دچار اضافه وزن باشید میزان مجاز اضافه وزن شما در دوران بارداری کمتر می شود. غذای سالم بخورید و به پیام های ارسالی از سوی بدن تان گوش فرا دهید. هر زمان احساس گرسنگی کردید غذا بخورید و هر زمان احساس سیری داشتید دست از غذا خوردن بکشید. اگر تمرکز خود را روی رعایت رژیم غذایی سالم قرار دهید مطمئن باشید که میزان اضافه وزن شما نرمال می ماند.

  - اگر BMI شما در اوایل بارداری متوسط (بین 18.5 تا 24.9) بوده است، در طول سه ماهه اول بارداری مجاز به افزایش 0.5 تا 2 کیلوگرم و در هر کدام از سه ماهه دوم و سوم بارداری در هر هفته 0.5 تا 1 کیلوگرم می باشید. یعنی در مجموع بارداری بین 11 تا 16 کیلوگرم وزن اضافه می کنید. اگر شاخص توده بدنی شما در اوایل بارداری زیر 18.5 باشد باید در طول بارداری بین 12.5 تا 18 کیلوگرم وزن اضافه کنید و اگر BMI شما در ابتدای بارداری بین 25 تا 29 باشد باید در طول بارداری 7 تا 11 کیلوگرم وزن اضافه کنید.. اگر قبل از بارداری شاخص توده بدنی شما بالای 30 بوده در طول بارداری مجاز به اضافه کردن 5 تا 9 کیلوگرم می باشید.

  - در قدیم از حالت شکم برای تعیین جنسیت جنین استفاده می شد، به این صورت که اگر شکم شما کوچک باشد و به سمت جلو بزرگ شود فرزندتان پسر و اگر وزن شما بالا برود و بیشتر در کمر پخش شود فرزندتان دختر است. البته هیچ کدام از این داستان ها از لحاظ علمی ثابت نشده اند. در واقع مدل شکم شما هیچ ارتباطی با جنسیت جنین تان ندارد. اینکه شکم شما چگونه تغییر می کند به عضلات شکم تان پیش از بارداری و بلندی قد شما بستگی دارد. اگر قبل از بارداری شکم عضله ای و ورزشکاری داشتید احتمالا شکم تان راحت تر از افزایش وزن حمایت می کند و شکم بالاتر می رود و اگر پیش از بارداری شکم شلی داشتید در طول بارداری به سمت پایین می افتد. هر چه قد شما بلندتر باشد شکم رو به جلو بزرگ می شود و هر چه قد کوتاه تر باشد به سمت طرفین پهن می گردد.

  - زمان بزرگ شدن شکم در بارداری برای هر زنی متفاوت می باشد. ممکن است شکم زنی تا سه ماهه دوم، بارداری را نشان ندهد اما بسیاری از خانم ها در سه ماهه اول در اثر افزایش آب و نفخ شکم بزرگ تری پیدا می کنند. این موضوع نیز به آمادگی جسمانی شما پیش از بارداری بستگی دارد. هر چه تناسب اندام بیشتری قبل از بارداری داشته باشید به این معنی است که در دوران بارداری به مدت طولانی تری شکم شما صاف می ماند. اگر قبلا باردار شده اید به احتمال زیاد در بارداری های بعدی شکم شما زودتر از قبل خبر بارداری را می دهد زیرا عضلات شکم تان نسبت به بارداری قبلی ضعیف تر شده است.

  منبع: دانشنامه فرزند