مجله ياس تنها شامل مطالب پزشکي،بارداري،زناشويي،آشپزي،کودک مي باشد

وقتي که قرمزي چشم ها خطرناک مي شوند

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

>

چرا چشم ها قرمز مي شوند،آيا قرمزي چشم خطرناک است،درمان قرمزي چشم،پيشگيري از قرمز شدن چشم ها،روش هاي مراقبت از چشم ها

وقتي که قرمزي چشم ها خطرناک مي شوند

وقتي که قرمزي چشم ها خطرناک مي شوند
 • موضوعات : پزشکي ,
 • وقتي که قرمزي چشم ها خطرناک مي شوند

  بخش پزشکي - قرمز شدن چشم ها علل مختلفی دارد که راهکار‌های لازم برای رفع قرمزی چشم و زمان مراجعه به پزشک را به شما پیشنهاد می‌کنیم. . .

  مجله ياس تنها - اگر قرمزی چشم به دلیل مسائل پزشکی باشد، ممکن است بتوانید با راهکار‌های خانگی مانند کمپرس گرم روی چشم ها آن را درمان کنید. فصل بهار برای خیلی از افراد با اشک ریزی، سوزش گلو و علائم دیگر آلرژیک همراه می‌شود؛ بنابراین راهکار‌های لازم برای رفع قرمزی چشم و زمان مراجعه به پزشک را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  از مهم‌ترین دلایل چشم قرمز یا خونی می‌توان به مواردی مانند گرد و خاک و مواد شیمیایی مانند کلر استخر، نور خورشید و آب و هوای خشک، آلرژن‌ها، آلودگی هوا، خشکی و آلرژی چشم اشاره کرد. همچنین خستگی دیجیتالی چشم، استفاده از لنز‌های تماسی و تروما یا آسیب دیدگی چشم در قرمز شدن آن ها نقش دارند.

  عفونت چشم، جراحی اخیر چشم، زخم قرنیه، التهاب چشم از عوامل دخیل دیگر در قرمز شدن چشم محسوب می‌شوند. همچنین مواردی مانند دود ناشی از آتش و سیگار، عارضه چشم صورتی و آب سیاه حاد در قرمز شدن چشم دخالت دارند.

  * در صورت قرمزی چشم‌ها چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

  در مرحله اول در صورتی که تغییراتی در بینایی تجربه می‌کنید، علائم شما بیش از یک هفته طول کشید و دچار چشم درد شدید؛ به پزشک مراجعه کنید. همچنین در زمان‌هایی که یک یا هر دو چشم شما ترشح دارد و به نور حساس شده اید باید این موضوع را با پزشک مطرح کنید.

  در صورت بروز موارد اورژانسی مانند دیدن هاله یا حلقه‌های سفید در اطراف نورها، سر درد و تاری دید، حالت تهوع و استفراغ، قرمزشدن چشم بعد از تروما یا آسیب دیدگی نیاز مراجعه به پزشک بیشتر می‌شود.

  * تسکین قرمزی و آلرژی چشم‌ها با روش‌های طبیعی

   ژل آلوئه ورا: ژل آلوئه ورا ارگانیک را از عطاری‌های معتبر تهیه کرده؛ به آرامی اطراف چشم و روی پلکتان را با آن ماساژ دهید.

  کمپرس سیب زمینی: سیب زمینی را به طور خام رنده کرده و در یک پارچه نازک نخی تمیز بریزید. این کمپرس را ۵ دقیقه روی چشم‌ها قرار دهید.

  کمپرس بابونه: مقداری گل بابونه را در یک لیوان آب بجوشانید، سپس مقداری پنبه یا گاز استریل نرم را به محلول صاف و خنک شده آغشته کرده؛ توصیه می‌شود ده دقیقه روی چشم هایتان بگذارید.

  کمپرس شیرین بیان: ۵۰ گرم ریشه شیرین بیان را در یک لیتر آب بریزید تا ده دقیقه بجوشد. مقداری پنبه یا گاز استریل نرم را به محلول صاف و ولرم آغشته کنید و ۲۰ دقیقه روی چشم‌ها بگذارید.

  باشگاه خبرنگاران جوان