مجله ياس تنها شامل مطالب پزشکي،بارداري،زناشويي،آشپزي،کودک مي باشد

خطر چربي دور قلب براي خانم ها و آقايان

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

>

مشکلات قلبي در خانم ها،نارسايي قلبي در زنان و مردان،چربي دور قلب در زنان و مردان،سکته قلبي در زنان و مردان

خطر چربي دور قلب براي خانم ها و آقايان

خطر چربي دور قلب براي خانم ها و آقايان
 • موضوعات : پزشکي ,
 • خطر چربي دور قلب براي خانم ها و آقايان

  بخش پزشکي - نتایج مطالعات محققان دانشکده پزشکی آیسان نیویورک نشان می‌دهد داشتن چربی اضافی در اطراف قلب موجب افزایش ریسک نارسایی قلبی، بخصوص در زنان، می‌شود. .. .

  مجله ياس تنها - به گزارش ساینس دیلی، زنان مبتلا به مقادیر بالای چربی پریکارد (اطراف قلب) دو برابر بیشتر دچار نارسایی قلبی می‌شوند، در حالی که در مردان ۵۰ درصد این احتمال وجود دارد.

  این مطالعه برای شناسایی ارتباط بین چربی پریکارد و نارسایی قلبی به طور بالقوه می‌تواند منجر به مداخله زودرس و پیشگیری از بیماری‌های قلبی شود.

  «ساتیش کنچای»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «نزدیک به دو دهه است که ما می‌دانیم چاقی براساس اندازه گیری ساده قد و وزن، می‌تواند خطر ابتلاء به نارسایی قلبی را دو برابر کند، اما اکنون با استفاده از فن آوری تصویربرداری، یک گام فراتر رفته تا نشان دهیم که چربی اضافی اطراف قلب، شاید به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی عضله قلب، خطر این وضعیت بالقوه کشنده نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد.»

  در این مطالعه سی تی اسکن تقریباً ۷۰۰۰ زن و مرد در رده سنی ۴۵ تا ۸۴ سال در سراسر ایالات متحده با نژادهای متنوع برای اندازه گیری چربی پریکارد استفاده شد. هنگام شروع مطالعه، هیچ یک از شرکت کنندگان شواهدی از بیماری قلبی نداشتند.

  محققان بیش از ۱۷ سال این شرکت کنندگان را تحت نظر داشتند و خاطرنشان کردند که تقریباً ۴۰۰ نفر از آنها دچار نارسایی قلبی شدند.

    بررسی داده‌های آنها نشان داد که چربی اضافی پریکارد با خطر بالاتر نارسایی قلبی در زنان و مردان ارتباط دارد.

  نتایج نشان داد حجم بالای چربی پریکارد خطر ابتلاء به نارسایی قلبی را تقریباً ۱۰۰ درصد یا دو برابر در زنان و حدود ۵۰ درصد در مردان افزایش داد.

      برای این مطالعه، محققان حجم چربی اضافی یا "زیاد" اطراف قلب را در زنان ۷۰ سانتی متر مکعب (۲.۴ اونس مایع) یا بیشتر و در مردان ۱۲۰ سانتی متر مکعب (۴ اونس مایع) یا بیشتر تعریف کردند. مقادیر کمتر از آن "عادی" در نظر گرفته شد.

  دکتر کنچای در ادامه می‌افزاید: «تحقیقات ما شواهد مهمی ارائه می‌دهد که چربی اضافی پریکارد به طور قابل توجهی خطر نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد. برای تأیید یافته‌های ما به مطالعات بیشتری نیاز است. تحقیقات آینده در این زمینه همچنین باید بر روی روش‌هایی مانند داشتن رژیم غذایی سالم برای قلب و تحرک بدنی برای دستیابی و حفظ وزن مطلوب بدن و کاهش و جلوگیری از رسوب چربی در اطراف قلب متمرکز شود.»

  منبع: آفتاب نيوز