مجله ياس تنها شامل مطالب پزشکي،بارداري،زناشويي،آشپزي،کودک مي باشد

زندگي نامه سيد حسن نصرالله بصورت خلاصه

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

>

زندگي نامه سيد حسن نصرالله بصورت خلاصه بخش بيوگرافي - سید حسن نصرالله، دبیر کل جنبش حزب الله در ۳۱ اوت سال ۱۹۶۰ در شهرک البازوریه از محله‌های فقیر نشین شرق صور در جنوب لبنان به دنیا آمد...به نقل از پایگاه اسلام تایمز، سید حسن نصرالله، دبیر کل جنبش حزب الله در ۳۱ اوت سال ۱۹۶۰ در شهرک البازوریه از محله‌های فقیر نشین شرق صور در جنوب لبنان به دنیا آمد.سید حسن با اتمام دوره دبیرستان و هم‌زمان با آغاز جنگ داخلی لبنان وارد جنبش امل شد و به عنوان مسئول سازمانی جنبش شیعی امل در روستای البازوریه…

زندگي نامه سيد حسن نصرالله بصورت خلاصه

زندگي نامه سيد حسن نصرالله بصورت خلاصه
 • موضوعات : بيوگرافي ,
 • زندگي نامه سيد حسن نصرالله بصورت خلاصه

  بخش بيوگرافي - سید حسن نصرالله، دبیر کل جنبش حزب الله در ۳۱ اوت سال ۱۹۶۰ در شهرک البازوریه از محله‌های فقیر نشین شرق صور در جنوب لبنان به دنیا آمد...

  به نقل از پایگاه اسلام تایمز، سید حسن نصرالله، دبیر کل جنبش حزب الله در ۳۱ اوت سال ۱۹۶۰ در شهرک البازوریه از محله‌های فقیر نشین شرق صور در جنوب لبنان به دنیا آمد.

  سید حسن با اتمام دوره دبیرستان و هم‌زمان با آغاز جنگ داخلی لبنان وارد جنبش امل شد و به عنوان مسئول سازمانی جنبش شیعی امل در روستای البازوریه به فعالیت پرداخت.

  + در سال ۱۹۸۲ هم‌زمان با حملات رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و پس از ربوده شدن امام موسی صدر، به علت اختلافات سیاسی-نظامی میان رهبران جنبش امل، سید حسن همراه برخی دیگر از مقامات جنبش امل به رهبری سید عباس موسوی از این گروه خارج شدند که در واقع این خروج مقدمه‌ای برای تأسیس جنبش حزب‌الله شد. در همان سال ۱۹۸۲ به رهبری موسوی، هسته اولیه حزب‌الله شکل گرفت.

  + پس از ترور سید عباس موسوی به وسیله بالگرد‌های صهیونیست در ۱۶ فوریه سال ۱۹۹۲ (۲۷ بهمن ۱۳۷۰)، با اجماع شورای تصمیم‌گیری حزب‌الله، سید حسن نصرالله برای دبیرکلی حزب‌الله انتخاب شد.

  پیروزی حزب‌الله در خارج کردن اشغالگران صهیونیست‌ها از جنوب لبنان و شهید شدن پسر نصرالله در جنگ در سال ۱۹۹۷، موجب محبوبیت سید حسن نصرالله در جنوب لبنان شد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  بازنشر: مجله ياس تنها