چگونه از تعريق زياد جلوگيري کنيم؟

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

چگونه از تعريق زياد جلوگيري کنيم؟

چگونه از تعريق زياد جلوگيري کنيم؟

عرق کردن زياد مي تواند علل مختلفي داشته باشد ما مي خواهيم در اينجا به شما بگوييم براي اينکه کمتر عرق کنيد چه کار بايد بکنيد

مجله ياس تنها- به نقل از "اسپوتنیک"، دکتر یوگنی آرازمستسف متخصص تغذیه روس اعلام کرد که افزایش یا کاهش تعریق مربوط به نوع غذا‌هایی است که فرد می‌خورد و همچنین برخی از مواد غذایی وجود دارند که بوی عرق را کاهش یا افزایش می‌دهند.

این متخصص در یک برنامه تلویزیونی تصریح کرد: باید در مصرف گوشت دقت کرد زیرا باعث افزایش ترشح عرق می‌شود.

- او می‌گوید: گوشت یک ماده غذایی نسبتاً سنگین است. اگر فردی بیش از حد غذا بخورد و سپس به پیاده روی برود، منجر به افزایش تعریق می‌شود. همچنین می‌تواند قواعد خاصی را از نیتروژن را در جریان خون ایجاد کرده و بوی عرق را افزایش دهد.

به گفته آرازمستسف، میزان متوسط ​​خوردن گوشت یک گرم در هر کیلوگرم وزن بدن است، بنابراین توصیه می‌شود هفته‌ای یک یا دو بار گوشت بخورید.

- این متخصص با اشاره به اینکه فلفل حاوی کپسایسین است و بر روند متابولیسم تأثیر می‌گذارد، گفت: خوردن فلفل این روند را تسریع کرده و دمای بدن را افزایش می‌دهد در نتیجه روند تعریق نیز افزایش می‌یابد.

او می‌گوید: در هوای گرم می‌توان از ادویه‌های گیاهی مختلفی مانند شوید خرد شده و نعناع که از شدت تعریق می‌کاهد استفاده کرد. نعناع ماده آرام بخشی است، زیرا حاوی روغن‌های اساسی است که باعث آرامش سیستم عصبی می‌شود و همین امر به کاهش ترشح عرق می‌انجامد.

آرازمستسف می‌افزاید: انیسون خاصیت مشابه نعناع دارد و زردچوبه برای استفاده توصیه نمی‌شود، زیرا حاوی درصد بالایی از گوگرد است که بر بوی عرق تأثیر منفی می‌گذارد.

این متخص تأکید کرد: مواد کافئین دار مانند قهوه و چای بوی عرق را تقویت می‌کنند، زیرا اثر کافئین مانند کپسایسین است؛ بنابراین بهتر است به خصوص در هوای گرم آب بنوشید.

او افزود: دانه‌های کدو تنبل حاوی روی هستند که باعث کاهش تولید عرق و بو می‌شود، اما این ماده سنگین و دارای درصد چربی بالایی است. یعنی خوردن بیش از حد این دانه‌ها، می‌تواند باعث افزایش تعریق شود و بار دستگاه گوارش افزایش یابد؛ بنابراین، توصیه می‌شود که فقط ۲۰-۳۰ گرم از آن‌ها را همزمان بخورید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري