جنگنده انگليسي بالاي سر ناوهاي روسيه

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

جنگنده انگليسي بالاي سر ناوهاي روسيه

جنگنده انگليسي بالاي سر ناوهاي روسيه

اخبار خارجي - نیرو‌های روسی عبور جنگنده اف۳۵ انگلیس از پشت ناوچه «دریاسالار ماکاروف» را ثبت کردند . . .

مجله ياس تنها - به نق از جی‌بی‌سی نیوز، منابع آگاه اعلام کردند یک جنگنده اف۳۵ انگلیسی بر فراز چند ناوشکن روسیه که برای انجام یک رزمایش نظامی وارد دریای مدیترانه شده بوند شروع به گشت‌زنی کرده است.

- نیرو‌های روسی عبور جنگنده اف۳۵ انگلیس از پشت ناوچه «دریاسالار ماکاروف» را ثبت کردند، به محض ثبت و اعلام این خبر جنگنده‌های روسیه از پایگاه نظامی «حمیمیم» سوریه برای مقابله با تهدید انگلیس به پرواز درآمدند. جنگنده انگلیس نیز به‌سرعت محدوده‌ای که ناو‌های روسی در آن بودند را ترک کرد.

- این اولین برخورد نظامی نیروی هوایی روسیه و جنگنده اف۳۵ نظامیان ارتش سلطنتی انگلیس در دریای مدیترانه بود.

- پیش‌تر خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرده بود ارتش روسیه رزمایشی با مشارکت نیرو‌های دریایی و هوایی خود و با به کارگیری موشک‌های فراصوت، بمب‌افکن‌های هسته‌ای و کشتی‌های جنگی در شرق دریای مدیترانه انجام خواهد داد.

- رزمایش روسیه درحالی انجام شد که روز چهارشنبه گذشته تقابلی میان جنگنده‌ها و ناو‌های روسی و انگلیسی در دریای سیاه در واکنش به افزایش تنش‌ها میان مسکو و غرب انجام شده بود.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به نفوذ ناوشکن انگلیسی به مرز‌های روسیه در دریای سیاه اعلام کرده بود: احتمال هدف قرارگرفتن ناو بعدی ازسوی بمب‌های روسی بسیار زیاد است. حفاظت از مرز‌های روسیه حتمی است و به هر روشی آن را انجام خواهیم داد. چنانچه این هشدار ما مؤثر نباشد، به بمب متوسل خواهیم شد، اما این کار را نه در مسیر ناو بلکه بر روی آن انجام خواهیم داد.

باشگاه خبرنگاران جوان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري