تشخيص چند بيماري از روي ظاهر موها

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

تشخيص چند بيماري از روي ظاهر موها


9:20 , دوشنبه 08 شهريور 1400

تشخيص چند بيماري از روي ظاهر موها

تشخيص چند بيماري از روي ظاهر موها

بخش پزشکي : بعضي از بيماري ها هستند که روي ظاهر مو تاثير مي گذارند و شما مي توانيد از روي ظاهر مو اين بيماري ها را تشخيص دهيد

مجله ياس تنها - بدن شما هنگامی که با یک عارضه و یا بیماری رو به رو می‌شود نشانه‌هایی را از خود بروز می‌دهد تا شما را متوجه بیماری کند تا بتوانید بیماری خود را درمان کنید. یکی از قسمت‌های بدن که سریعا تحت تاثیر بیماری‌ها قرار میگیرد مو‌های شما است.

* در ادامه برخی از تغییرات ظاهری در مو‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد و اینکه را نیز یاد آور خواهیم شد که هرکدام از این تغییرات نشانه چه عارضه و بیماری‌ای در بدن شما هستند تا بتوانید هر چه سریع‌تر در جهت درمان آن‌ها اقدام کنید.

۱. خاکستری شدن مو: استرس مو‌های سر را خاکستری می‌کند.

۲. شکنندگی مو: این علامت نشان دهنده ابتلا به سندرم کوشینگ است. این سندرم در اثر افزایش ترشح هورمون کورتیزول از غده فوق کلیوی رخ می‌دهد و علائمی مانند افزایش فشار خون، خستگی و کمردرد را به همراه دارد. برای برخی افراد درمان این سندرم نیاز به جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی دارد.

۳. خشک شدن موها: کم کاری تیروئید به معنای آن است که غده تیروئید شما به درستی کار نمی‌کند

۴. ریختن مو: اگر شما به طور ناگهانی متوجه ریزش موی سر خود شده‌اید، این می‌تواند نشانه کم خونی فقر آهن باشد.

۵. نازک شدن مو: پروتئین، جزو ضروری برای ساختن مو‌ها است، بنابراین اگر به مقدار کافی پروتئین مصرف نکنید، متوجه ریزش و نازک شدن مو‌ها می‌شوید.

دانه‌های زرد: وجود پوسته زرد و یا سفید در بین موهایتان، و یا حتی ابروها، نشانه درماتیت سبوره است. شامپو‌های مخصوص شوره و کورتیزون‌های تجویزی توسط پزشک می‌تواند درمان کننده شوره سر باشد. شوره سر می‌تواند به علت مخمر و یا التهاب پوستی رخ دهد. شوره سر، معمولا در زمستان بدتر می‌شود.


باشگاه خبرنگاران جوان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري