آموزش تميز کردن يخچال با روشي ساده

مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

آموزش تميز کردن يخچال با روشي ساده

روش تميز کردن يخچال با روشي ساده

سبک زندگي : بعضي از خانم ها فکر مي کنند تميز کردن يخچال کار سختي است اما ما در اينجا چند روش ساده براي تميز کردن يخچال به شما آموزش مي دهيم

مجله ياس تنها بخش سبک زندگي
۱- یخچال را از مواد غذایی خالی کنید

برای شروع تمامی مواد غذایی و بسته‌بندی‌ها را از یخچال و فریز خالی کنید. علاوه بر بازشدن فضای برای تمیزکاری، می‌توانید تاریخ مصرف مواد غذایی را هم نگاه کنید. مواد غذایی که به آن‌ها نیازی ندارید یا تاریخ مصرف‌شان به اتمام رسیده را دور بیندازید. به این ترتیب سلامت غذایی خانه را هم تامین می‌کنید.


۲- شستن طبقات یخچال؛ همه جا را برق بیندازید

با گذشت زمان معمولاً روی طبقات یخچال، جای لکه باقی می‌ماند. به همین دلیل باید طبقات یخچال را جدا کرده و در بیرون تمیز کنید. البته اگر طبقات یخچال شما قابل جدا شدن نیست، چاره‌ای جز تمیز کردن طبقات داخل خود یخچال وجود ندارد.

یک دستمال تمیز به همراه مایع ظرفشویی کافی است تا یخچال را برق بیندازید. حواستان باشد که آب به قسمت‌های حساس مثل موتور نرسد و گرنه نیاز به تعمیر یخچال در منزل خواهید داشت. دقت داشته باشید که پس از شستشو طبقات باید آن‌ها را کاملاً خشک کنید.


۳- تمیز کردن داخل یخچال؛ خودتان را برای یک عملیات طولانی آماده کنید!

تمیز کردن داخل یخچال بیش از سایر قسمت‌ها از شما زمان می‌برد. برای تمیز کردن داخل یخچال یک دستمال کافی است. پیشنهاد می‌کنیم از مواد شیمایی برای شستشوی این قسمت استفاده نکنید. بهترین راه حل استفاده از مواد طبیعی است. در ادامه مقاله دو محلول طبیعی که به راحتی در خانه قابل ساخت است را به شما معرفی می‌کنیم. به کمک این محلول‌ها می‌توانید یخچال خود را برق بیندازید.

۴- همه چیز را به جای اول برگردانید

خب کار تمیز کردن یخچال تا حدی زیادی انجام شده است. حالا وقت آن رسیده که مواد غذایی را به درون یخچال باز گردانید. پیشنهاد می‌کنیم حالا که یخچال را حسابی برق انداخته‌اید، به چیدمان مواد غذایی داخل یخچال هم توجه ویژه داشته باشید و هر گروه مواد غذایی را داخل طبقه خاصی از یخچال بگذارید.


 ۵- در یخچال را تمیز کنید و تمام!

آخرین قسمت اتمام شستشو و تمیز کردن کامل یخچال، درب آن است. یک دستمال آغشته به آبلیو یا سرکه برای این کار کفایت می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم حسابی و با فشار زیاد تمام در را تمیز کنید. گوشه‌های در همان جایی است که باید حسابی تمیز کنید.

از طرف دیگر حالا که همه جای یخچال را تمیز کرده‌اید، حیف است که سقف یخچال را فراموش کنید. یک دستمال مرطوب را بردارید و حسابی سقف یخچال را تمیز کنید. مواظب گرد و خاک‌ها باشید، چون درب یخچال از جمله قسمت‌هایی است که حسابی خاک می‌گیرد.

+ جوش شیرین و سرکه؛ دو محلول بی‌نظیر برای تمیز کردن یخچال

همیشه مواد طبیعی برای پاک کردن یخچال بهتر از مواد شیمیایی است. اولاً تمیز کردن یخچال با مواد طبیعی خطر کمتری دارد و دوماً به راحتی و بدون صرف هزینه در منزل قابل تهیه است. ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه آب گرم مخلوط کنید. از این محلول می‌توانید برای تمیز کردن داخل یخچال استفاده کنید.

اگر هم یک فنجان سرکه سیب را با سه فنجان آب گرم مخطوط کنید، یک محلول بی‌نظیر برای تمیز کردن یخچال در اختیار خواهید داشت. با این محلول می‌توانید حسابی یخچال خود را از شر کثیفی‌ها و میکروب‌ها نجات بدهید.

+ برای از بین بردن بوی بد یخچال از قهوه و جوش شیرین استفاده کنید

اگر یخچال یا فریز شما بوی بدی می‌دهد، کافی است یک بشقاب پر از دانه‌ها قهوه را شب تا صبح داخل یخچال بگذارید. قهوه بوی بد را به خود جذب کرده و شما را از شر بو خلاص می‌کند. اگر هم یک پاکت باز جوش شیرین را داخل یخچال بگذارید، همین کار را برای شما انجام می‌دهد. خلاصه اینکه قدرت مواد طبیعی در پاکسازی یخچال را فراموش نکنید.

منبع: ايرنا

پايان//

توجه : تمام حقوق مطالب برای هایپرتمپ محفوظ می باشد.

مطالب مرتبط با پست جاري