تک فرزندي خطري که جامعه ايران را تهديد مي کند

سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
تک فرزندي خطري که جامعه ايران را تهديد مي کند

تک فرزندي خطري که جامعه ايران را تهديد مي کند

بخش خبري - اکبری گفت: در حال حاضر تک فرزندی ظلم و بلای جان فرزندان است و باید شاخص‌های فرزند آوری را عوض کنیم. . . .

مجله ياس تنها - چگونگی اجرای سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری در سال نود و سه در برنامه تیترامشب شبکه خبر با حضور اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت.

- محمد اسماعیل اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ساختار جمعیتی ایران خوب است و نباید این ساختار را نابود کنیم، گفت: برای جبران نرخ رشد جمعیت خیلی دیر است و علت این موضوع کار نکردن تمام ساختار‌های حکومتی و حاکمیتی است.

+ نباید ساختارهای جمعیتی تغییر کند

- او با اشاره به اینکه در یک سال گذشته به سختی بعضی از دستور العمل‌های ضد جمعیتی وزارت بهداشت را تغییر دادیم، افزود: نباید ساختار‌های جمعیتی پایه، مولد و سالمند تغییر کند.

- مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه جمعیت کشور رو به کاهش بوده و به کمتر از ۱ درصد رسیده است، بیان کرد: قادر نیستیم جمعیت کشور را حفظ کنیم، پویایی کشور به دلیل حضور جوانان و قشر پایه کشور است؛ لذا اگر جمعیت جوان کشور کم شود در اداره کشور مشکل خواهیم داشت.

- اکبری با بیان اینکه تک فرزندی ظلم و بلای جان فرزند است، ادامه داد: باید شاخص‌های فرزند آوری را عوض کنیم، زیرا کاهش جمعیت کشور مهمترین مسئله جمهوری اسلامی ایران است.

باشگاه خبرنگاران جوان /


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله ياس تنها است کپي برداري از مطالب با درج لينک مطلب بلامانع است. || طراح قالب avazak.ir