رابطه آسپرين و زايمان زودرس

یکشنبه 06 بهمن 1398
رابطه آسپرين و زايمان زودرس

رابطه آسپرين و زايمان زودرس

بخش بارداري- مصرف هر نوع قرص و دارو در دوران بارداري بايد حتما با نظر پزشک باشد تا مشکلي در دوران بارداري پيش نيايد

در اين مطلب مي خواهيم درباره مصرف آسپرين در دوران بارداري و زايمان زودرس با شما صحبت کنيم

به ادامه برويد

مجله ياس تنها - محققان در پژوهشی جدید به این نتیجه رسیده اند که مصرف روزانه آسپرین احتمال زایمان زودرس را در مادرانی که اولین فرزندشان را بدنیا می آورند، کاهش می دهد.

* در این مطالعه که در شش کشور کم درآمد جهان انجام شده است، مصرف روزانه آسپرین بچه توسط مادرانی که اولین بارداری را تجربه می کنند، تا ۱۱ درصد باعث کاهش ریسک زایمان زودرس می‌شود. همچنین به گفته محققان، احتمال زایمان زودهنگام (قبل از هفته ۳۴ بارداری) تا یک چهارم کمتر می شود.

* به گزارش مهر در مطالعه جدید حدود ۱۲ هزار زن در کشورهای کنگو، گوآتمالا، هند، کنیا، پاکستان و زامبیا مورد بررسی قرار گرفتند. تمام زنان اولین بارداری را تجربه می کردند. نیمی از آنها در گروه دریافت کننده آسپرین با دوز پایین قرار گرفتند و نیمی دیگر قرص دارونما دریافت کردند.زنان مصرف روزانه آسپرین یا دارونما را در هفته ششم بارداری آغاز کردند و تا هفته ۳۶ یا تا زمان زایمان ادامه دادند.

* در پایان مشخص شد مصرف آسپرین کاهش احتمال زایمان زودرس را ۱۱.۶ درصد کاهش داد در حالیکه در زنان دریافت کننده دارونما این رقم ۱۳.۱ درصد بود. تیم تحقیق شاهد افزایش مشکلاتی مثل خونریزی برای مادر یا نوزاد نبود. البته محققان تاکید می‌کنند زنان باردار قبل از مصرف هر نوع دارویی رمثل آسپرین بچه حتماا باید با پزشک متخصص مشورت کنند

ني ني سايت  ninisite.com

پايان مطلب


مطالب مرتبط

تمامي حقوق اين وب سايت متعلق به مجله ياس تنها است کپي برداري از مطالب با درج لينک مطلب بلامانع است. || طراح قالب avazak.ir