مجله ياس تنها شامل مطالب آشپزي،زناشويي،پزشکي،کودک،بارداري مي باشد

کاشت ابرو چيست؟ مزاياي کاشت ابرو


19:56 , سه شنبه 17 فروردين 1400

کاشت ابرو چيست؟ مزاياي کاشت ابرو

کاشت ابرو چيست؟چرا ابروها مي ريزد؟

بخش زيبايي - ریزش ابروها به دلایل مختلفی رخ می دهد. دلایل طبیعی مانند اختلالات تیروئیدی، تغییرات هورمونی، عفونت ها و مصرف برخی از داروها و ابتلا به سرطان ها میتوانند اصلی ترین دلایل ریزش ابروها باشد. . .

مجله ياس تنها - کاشت ابرو بعد از کاشت مو طرفداران بسیاری دارد و روزانه متقاضیان بسیاری جهت انجام این عمل زیبایی به کلینیک های کاشت مو مراجعه میکنند. کاشت ابرو که در همین چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است تاثیرات شگفت انگیری بر زیبایی چهره میگذارد. در ادامه این مطلب به معرفی کاشت ابرو و روش ها و بررسی هزینه های این عمل زیبایی می پردازیم

* کاشت ابرو چیست؟

* کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که به دو دلیل انجام می شود:

بازگرداندن ابرو های از دست رفته: کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل مختلفی که در ادامه توضیح خواهیم داد ابروهای خود یا بخشی از آنها را از دست داده اند میتوان گفت تنها راه و موثر ترین و دائمی ترین روش درمانی باشد.

رسیدن به فرم ایده آل ابرو : با مرور عکس های قدیمی میتوان دید که با گذر زمان آرایش ابرو ها و فرم ظاهری آن ها بسیار تغییر کرده است. در همین دهه های اخیر نازک بودن ابروها بسیار رواج داشت و اکثر افراد تا جایی که امکان داشت ابرو های خود را نازک میکردند. اما با گذر زمان ابروهای زخیم بیشتر مورد توجه قرار گرفت و افراد بیشتر تمایل دارند ابروهایی پرتراکم و زخیم تر داشته باشند.

کاشت ابروو برای این افراد میتواند دقیقا نتایج مورد نظرشان را در پی داشته باشد.

* دلایل ریزش ابروها

ریزش ابروها به دلایل مختلفی رخ می دهد. دلایل طبیعی مانند اختلالات تیروئیدی، تغییرات هورمونی، عفونت ها و مصرف برخی از داروها و ابتلا به سرطان ها میتوانند اصلی ترین دلایل ریزش ابروها باشد.

علاوه بر موارد گفته شده کمبود ویتامین E ، کمبود آب، کمبود پروتئین و بیوتین ها در بدن میتواند از دلایل کم پشتی رو ریزش ابرو باشند.

به غیر از عوامل طبیعی عواملی مانند آرایش های ناصحیح مانند تتو و برداشتن ابروها با موچین به مرور زمان میتواند باعث کم پشتی ابروها شود.

علاوه بر کاشت مو رهکارهای دیگری توسط آرایشگاه ها و مراکز غیرمجاز به افراد پیشنهاد می شود مانند حاشور و تتو که طبیعتا این روش ها هم موقتی بوده و هم عوارض جبران ناپذیری بر روی پوست برجا می گذارند.

* روش های کاشت ابرو

روش های انجام کاشت مو جهت انجام کاشت ابرو نیز مورد استفاده قرار میگیرند. اما به دلیل اهمیت زاویه کاشت و جهت خواب ابروها نمیتوان از برخی روش ها استفاده کرد.  در حال حاضر کاشت ابرو به روشهای fut , fit  و sut انجام می شود. در کلینیک پوست مو و زیبایی آرین سیما نیز کاشت ابرو به کمک دستگاه های اتوماتیک و روش fut زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود.

* مراحل کاشت ابرو

در مرحله اول مراجعه کننده توسط پزشک معاینه می شود، پزشک با بررسی وضعیت ابروها و پیشنهاد مدل های مختلف به متقاضی کاشت ابرو هزینه های لازم را براورد کرده و زمان انجام کاشت ابرو را برای وی مشخص می کند.

در مرحله دوم یعنی روز کاشت در ابتدا اقدامات برداشت مو از بانک مو انجام می شود. پس از برداشت که معمولا با ایجاد یک برش یاریک از پوست سر در قسمت پشت سر انجام می شود، جداسازی واحدهای فولیکولی انجام می شود. واحد های فولیکولی مو حالا آماده کاشت در نواحی مدنظر هستند.

پس از کامل شدن برداشت مو طراحی ابرو صورت میگیرد و با درنظر گرفتن استانداردها و سلایق شخصی فرد متقاضی طراحی انجام می شود

در نهایت با توجه به طراحی صورت گرفته موها یکی یکی در محل خود با زاویه و خواب درست ابرو کاشته می شوند. توجه داشته باشید که خواب ابروها بسیار مهم است و به طور بسیار دقیق باید رعایت شود.

* مزایای کاشت ابرو

ابرو نقش بسزایی در زیبایی چهره دارد و در موارد بسیاری مشاهده می شود که فردی چشم های زیبایی دارد اما چون ابروهای نامنظم و کم پشتی دارد زیبایی چشم ها دیده نمی شود. کاشت ابرو میتواند در زیباسازی صورت بسیار موثر باشد.

کاشت ابرو یک عمل زیبایی پیچیده است که اگر توسط پزشک متخصص و مجرب انجام نشود میتواند مضرات بسیاری داشته باشد.

اما برای بیمار یک عمل سرپایی ساده محسوب می شود و در یک جلسه قابل انجام می باشد.

* از جمله مزایای کاشت ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد

    تاثیر شگفت انگیز بر زیبایی صورت
    قابلیت رشد مجدد
    حق انتخاب فرم مورد نظر و ضخامت و زاویه ابروهای کاشته شده
    دوره نقاهت کوتاه
    عمل کاشت ابرو بدون درد و خونریزی انجام می شود
    بدون نیاز به بیهوشی. شخص در تمام مراحل کاشت هوشیار بوده و بدون هیچ احساس ناخوشایندی مراحل را سپری کند

* هزینه های کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل سرپایی است و نیاز به صرف هزینه های نا متعارف ندارد. فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت کاشت ابرو تاثیر می گذارند از جمله کلینیک و مرکزی که در آن کاشت مو انجام می دهید.

معمولا اولین سوال افراد در روز مشاوره در مورد هزینه ها است. و بسیاری به دنبال مراکزی هستند که کاشت ابرو را ارزانتر انجام می دهند. هزینه های کاشت ابرو با توجه به تخصص پزشک و تجربه پرسنل، تجهیزات پزشکی که مورد استفاده قرار میگیرد، تجهیزات اتاق عمل و وسعت ناحیه کاشت تعیین می شود.

با توجه به موارد گفته شده صرف هزینه پایین میتواند احتمال نتایج ناموفق عمل را بالا ببرد و با توجه به حساسیت بالای آن در زیبایی میتواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

* کجا کاشت ابرو کنیم؟

کلینیک های بسیاری در شهرهای مختلف خدمات زیبایی از جمله کاشت مو و ابرو طبیعی را انجام می دهند. اما بهترین کلینیک برای انجام کاشت ابرو کلینیکی است که دارای مجوز های لازم از وزارت بهداشت می باشد همچنین از پزشک متخصص و پرسنل مجرب بهره ببرد.

کلینیک کاشت مو طبیعی آرین سیما با بهره گیری از موارد ذکر شده و دارا بودن مجوز از وزارت بهداشت و اعطای ضمانت نامه کتبی بعد از کاشت رضایت بیش از 95درصدی مراجعین خود را جلب کرده است.

منبع: ني ني سايت  ninisite.com

پايان

توجه : کپي برداري از اين مطلب با ذکر نام و آدرس سايت مجاز است.

مطالب مرتبط با پست جاري